Chile triumfuje w Copa America

Arturo Vidal (na zdjęciu) i Mauricio Isla mistrzami Ameryki Południowej! Chile w wielkim finale na Estadio Nacional w Santiago pokonało Argentynę w serii rzutów karnych i może świętować swój pierwszy w historii triumf w Copa America. Dla zespołu Albicelestes jest to druga w ciągu roku finałowa porażka – poprzedniego lata lepsi od nich w finale mundialu okazali się Niemcy.

Mecz był zacięty i toczył się w niezłym tempie, ale przez 120 minut nikt nie potrafił znaleźć drogi do bramki. Vidal i Isla rozegrali to spotkanie w pełnym wymiarze czasowym, z kolei Pereyra i Tevez nie podnieśli się z ławki rezerwowych. Il Guerrero wykorzystał swój rzut karny i otrzymał wyróżnienie dla najlepszego gracza turnieju. Z jedenastu metrów nie mylili się również jego koledzy (Fernandez, Aranguiz i Sanchez), czego nie można powiedzieć o Argentyńczykach – na wysokości zadania stanął jedynie Messi, swoje próby zmarnowali Higuain i Banega.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
28
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: