Juventus najbrutalniejszym klubem w historii LM

Na początku drugiej połowy wczorajszego spotkania z Borussią Moenchengladbach, sędzia wyrzucił z boiska pomocnika Starej Damy Hernanesa. W ten sposób Juventus ma już 21 czerwonych kartek w historii Ligi Mistrzów.

Począwszy od sezonu 1992/1993 piłkarze Juventusu otrzymali 21 czerwonych kartek, najwięcej spośród wszystkich klubów, które od 23 lat grają w tych rozgrywkach. Na drugim miejscu jest Inter Mediolan z 17 kartkami, jednak Nerazzurri nie mieli okazji w tym sezonie “poprawić” swojego wyniku, bo nie awansowali do tegorocznej edycji. Juventus jest także rekordzistą pod względem otrzymania czerwonych kartek w trakcie jednego roku. Bianconeri zarówno w sezonie 2000/2001, jak i 2005/2006 dostali ich pięć.

Najszybszą czerwoną kartkę w historii Ligi Mistrzów otrzymał Oleksandr Kucher. Było to w marcu tego roku podczas spotkania Bayernu Monachium z Szachtarem Donieck. Ukrainiec został wyrzucony w boiska w 3:59 minucie meczu, za faul na Thomasie Mullerze, a samo spotkanie zakończyło się wynikiem 7:0 dla drużyny mistrza Niemiec.

www.gazzetta.it

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
25
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: