Nieprawidłowości przy transferach Juventusu

Juventus znalazł się pod lupą Komisji Dyscyplinarnej FIGC i sekcji dyscyplinarnej Trybunału Federalnego. Bianconeri, podobnie jak Udinese i Genoa, zostali oskarżeni o złamanie Kodeksu Prawa Sportowego przy ruchach transferowych, a dokładnie przy działaniach związanych z Marco Mottą, który jest jedynym piłkarzem zamieszanym w tę konkretną sprawę.

Były obrońca Juventusu w ciągu pięciu lat obowiązywania swojego kontraktu ze Starą Damą, zagrał w sześciu różnych klubach. Prokurator federalny po zbadaniu sprawy, stwierdził naruszenie Kodeksu Prawa Sportowego przez dziewięć osób, w tym Beppe Marottę i Fabio Paraticiego (obydwaj na zdjęciu).

Zarzuty w większości dotyczą relacji piłkarz – agent – działacze klubowi, gdzie agent Giuseppe Bozzo miał prowadzić rozmowy dotyczące Motty bez formalnego upoważnienia samego zawodnika, Beppe Marotta przy negocjacjach transferu piłkarza do Bologni w lipcu 2012 roku doprowadził do konfliktu interesów, zaś Fabio Paratici… wysłał agentowi Gianluce Fioriniemu dwa smsy z obraźliwymi treściami.

W wyniku całej sprawy Juventus może zostać ukarany grzywną wysokości od 50 do 180 tysięcy euro, lub odjęciem 1-2 punktów.

www.tuttosport.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
51 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
51
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: