Sousa: Zabrakło nam cierpliwości

Paulo Sousa (na zdjęciu) uważa, że głównym powodem porażki w starciu z Juventusem był brak cierpliwości w konstruowaniu akcji. Szkoleniowiec Fiorentiny dodaje również, że jego zawodnicy mieli ogromne problemy ze sforsowaniem defensywy Starej Damy. “Nie zniknęliśmy w drugiej połowie, ale nie udało nam się dochodzić do sytuacji strzeleckich. Ich trzech pomocników skutecznie blokowało środek pola, a skrzydłowi zamknęli przestrzeń. Już wcześniej powtarzałem, że Juventus jest świetny w defensywie i mieliśmy ogromne problemy ze sforsowaniem ich obrony. Zabrakło nam cierpliwości. Nie powinniśmy pchać na siłę naszej gry do przodu. Dzięki temu pozwoliliśmy im na kontrataki. Zamiast zamknąć boki boiska daliśmy Juve mnóstwo przestrzeni i czasu na rozgrywanie akcji“.

www.gazzetta.it

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
9
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: