Vidal: Równe szanse

Arturo Vidal (na zdjęciu), który jeszcze w zeszłym roku bronił barw Starej Damy, po raz pierwszy przyjedzie na Juventus Stadium, by zagrać przeciwko gospodarzom. “Wracam do Turynu jako rywal, nie jako wróg” – rozpoczął swoją wypowiedź dla La Gazzetta dello Sport. “Nie wiem jak będę przyjęty, jednak mam nadzieję, że fani nie będą mi dokuczać. Jestem podekscytowany tym meczem i to będzie dziwne widzieć mnie w innej koszulce. Jeśli zdobędę bramkę, to nie będę jej celebrował. Przez cztery lata wiele się nauczyłem i wygrałem. Odszedłem, bo pojawiła się taka okazja dla mnie i dla Juve, dlatego wszyscy byliśmy zadowoleni. Nie miałem wątpliwości, że Bianconeri wrócą do wyścigu o scudetto. Nawet wtedy, gdy byli na 12. pozycji wiedziałem, że wrócą na szczyt, ponieważ drużyna jest bardzo mocna i nigdy się nie poddaje. Oglądam Juve w telewizji. W Monachium cały mój czas spędzam na grze w piłkę lub w domu“.

Chilijczyk ocenił szanse obu drużyn na awans jako równe. “Myślę, że szanse na awans wynoszą 50-50. Jeśli miałbym zabrać jednego z piłkarzy Juve, to byłby nim Paul Pogba, jako że jeśli będzie ciężko pracował to stanie się jednym z najlepszych na świecie. Wziąłbym także Andreę Barzagliego i Leonardo Bonucciego. Sukces Dybali nie jest żadną niespodzianką. Guardiola w City? To było dziwne, dowiedzieliśmy się tego z telewizji. Pep przypomina mi Antonio Conte w sposobie mówienia i w tym jak dba o szczegóły. Kto jest silniejszy, Bayern czy Juve? Zobaczymy we wtorek. Nie dawałem moim kolegom żadnych specjalnych rad, ponieważ wiedzą jak silne jest Juve nawet bez Vidala“.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
31
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: