Allegri po meczu z Milanem

Massimiliano Allegri (na zdjęciu) dokonał w tym sezonie ze swoim zespołem historycznej rzeczy. Juventus pod jego wodzą zdobył drugi dublet z rzędu, czego nie udało się zrobić żadnej innej włoskiej drużynie. Szkoleniowiec Starej Damy podzielił się swoimi odczuciami w pomeczowej rozmowie w mediami. “Miałem do podjęcia ważną decyzję w doliczonym czasie: dotrwać do rzutów karnych, czy rzutem na taśmę zapewnić sobie zwycięstwo. Zdecydowałem się na drugą opcję. W finałach trzeba grać dobrze, ale mieć także szczęście po swojej stronie. Dzisiaj spisaliśmy się dobrze, by zwyciężyć w ekstremalnie skomplikowanym meczu. Napotkaliśmy na silną drużynę Milanu, która spisała się lepiej w pierwszej połowie, podczas gdy my poprawiliśmy się po przerwie.

Mogę tylko chwalić moich zawodników. To nie było łatwe utrzymać koncentrację po miesiącu, w którym praktycznie mieliśmy same sesje treningowe. Wygraliśmy trzy trofea w sezonie, to osiągnięcie prowadzi mnie do podziękowania zawodnikom, klubowi i fanom, którzy ponownie byli niezwykli tej nocy. Teraz czekamy na następną kampanię, która zaprezentuje nowe wyzwania, a mianowicie walkę o szósty tytuł z rzędu, powtórkę z Coppa Italia i dobry występ w Lidze Mistrzów” – powiedział Allegri po ostatnim meczu w tym sezonie.

www.juventus.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
14
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: