Juventus – Sassuolo 3:1 (3:1)
Juventus udanie wznowił sezon po przerwie na spotkania reprezentacji narodowych i pokonał na własnym stadionie Sassuolo 3:1. Bramki dla zespołu Massimiliano Allegriego zdobywali sprowadzeni do Turynu latem Gonzalo Higuain i Miralem Pjanić, a wynik meczu ustalony został jeszcze w pierwszej połowie.
Pierwsza bramka padła po zaledwie kilku minutach gry – Dybala dostrzegł wychodzącego na dobrą pozycję Higuaina, a nowy numer “9” Juventusu kąśliwym uderzeniem po ziemi pokonał Consigliego. Argentyńczyk podwyższył prowadzenie pięć minut późńiej, gdy złożył się do silnego strzału z powietrza po przytomnym zgraniu Khediry. W 27. minucie było już 3:0 dla gospodarzy – debiutujący w biało-czarnej koszulce Pjanić najpierw trafił głową w poprzeczkę po dośrodkowaniu Lichtsteinera, ale nie pomylił się już przy dobitce z bliskiej odległości. Gdy wydawało się, że Bianconeri zupełnie stłamsili rywala, Neroverdi w 33. minucie odpowiedzieli trafieniem – po rzucie rożnym z piłką minął się Buffon i Antei wepchnął ją do siatki.
Gol dla podopiecznych Di Francesco nie zmienił zbytnio obrazu gry – nadal to Juventus był przeważającą stroną i tworzył sobie kolejne okazje bramkowe, zarówno w końcówce pierwszej połowy, jak i w drugiej części gry. Pod bramką Consigliego groźnie było m.in. po uderzeniach Chielliniego, Pjanicia i Dybali, jednak wynik pozostawał niezmieniony. Na około 20 minut przed zakończeniem meczu Allegri zdjął z boiska Khedirę i Higuaina, wpuszczając na ich miejsca Hernanesa i Mandżukicia. Ponownie szansę na grę przez kilka minut otrzymał Pjaca, który zmienił Dybalę. Nerwów w samej końcówce kibicom Juve oszczędził Lichtsteiner, który w 88. minucie wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Politano – było to ostatnie godne uwagi zagranie w tym starciu.
Piłkarze Juventusu, nawet jeśli momentami brakowało im skuteczności lub zdecydowania, pokazali dzisiaj kilkukrotnie próbkę swoich umiejętności. Kibice z pewnością niecierpliwie będą czekać na kolejny mecz Bianconerich – ten odbędzie się już w środę, gdy do Turynu w ramach 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów przyjedzie Sevilla.
Juventus – Sassuolo 3:1 (3:1)
5′ Higuain (asysta Dybala), 10′ Higuain (asysta Khedira), 27′ Pjanić – 33′ Antei (asysta Magnanelli)
Juventus (3-5-2): Buffon – Benatia, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner, Khedira (73′ Hernanes), Lemina, Pjanić, Alex Sandro – Dybala (87′ Pjaca), Higuain (70′ Mandżukić)
Ławka: Audero, Neto, Barzagli, Rugani, Alves, Evra, Asamoah, Cuadrado
Trener: Massimiliano Allegri
Sassuolo (4-3-3): Consigli – Gazzola, Acerbi, Antei, Peluso – Pellegrini (57′ Iemello), Magnanelli, Duncan – Politano, Matri (57′ Missiroli), Ragusa (80′ Ricci)
Ławka: Pegolo, Pomini, Adjapong, Biondini, Cannavaro, Letschert, Lirola, Mazzitelli, Terranova
Trener: Eusebio Di Francesco
Żółte kartki: 85′ Benatia – 82′ Gazzola, 90′ Ricci
Statystyki: