Strona główna » Aktualności » Kontuzja Pjacy źle zdiagnozowana przez Juve?
Kontuzja Pjacy źle zdiagnozowana przez Juve?
Lekarz kadry Chorwacji twierdzi, że Juventus pomylił się w diagnozie kontuzji Marco Pjacy (na zdjęciu). Początkowo, media donosiły, że Pjaca doznał urazu podczas zgrupowania kadry, ale chorwaccy lekarze twierdzą, że skrzydłowy pojawił się na zgrupowaniu już z urazem.
Oznaczałoby to, że kontuzja została przeoczona w sztabie medycznym Bianconerich. Po badaniach, Chorwaci stwierdzili naruszenie kości strzałkowej w lewej nodze 21-latka. Badania przeprowadzone przez medyków Juventusu stwierdzały, że doszło do silnego stłuczenia, ale nie została naruszona kość. Po kilku tygodniach okazało się, że poprawnego rozpoznania kontuzji dokonali lekarze z Chorwacji.
Słowa dr Igora Borica o tej sprawie publikuje La Gazetta dello Sport. “Gdy gracz trafił do nas szybko zdaliśmy sobie sprawę, że doszło do pęknięcia kości strzałkowej. Ale odpowiedź z Turynu nie była przychylna, oni w zasadzie powiedzieli nam, żeby ich nie uczyć jak mają wykonywać swoją pracę. Gdy Pjaca wrócił do Turynu, było wystarczająco dużo dowodów na to, że wszystko, co stwierdziliśmy było prawdą“.
Boric stwierdził również, że sztab medyczny reprezentacji Chorwacji nie ma sobie równych. “Nie przesadzam gdy mówię, że specjaliści pracujący z nami są lepsi niż ci w Realu Madryt, Barcelonie i Juventusie“.
O kontuzji Marko Pjacy bardzo dyplomatycznie wypowiedział się jego agent, Marko Taletilic. “Nie jestem lekarzem, więc trudno mi jest wypowiedzieć się na ten temat. To delikatna sprawa i pierwszy test nie był wystarczający by mieć 100% pewności. Pokładamy wiarę w pracę wykonywaną przez personel Bianconerich“.
Agent wyraził ubolewanie z powodu kontuzji zwłaszcza w obliczu problemów Starej Damy w formacji ofensywnej. “Szkoda, bo teraz gdy Paulo Dybala jest kontuzjowany, on nie będzie mógł zaliczyć więcej czasu na boisku. Jest to bardzo wszechstronny zawodnik, który może występować w wielu różnorodnych systemach i rolach. Juventus pokłada w nim wiarę i zobaczycie, że niedługo zacznie więcej grać. Trener Massimiliano Allegri uważa, że Pjaca będzie rewelacją 2017 roku” – stwierdził Naletilic.
Zamieszanie wokół kontuzji Pjacy rzuca cień na wizerunek sztabu medycznego Bianconerich. Zwłaszcza, że to nie pierwszy problem w tym roku. Niedawno Dybala przyłapany na grze w koszykówkę zamiast na rehabilitacji, przyznał, że zaczął grać, gdyż nie znalazł żadnego fizjoterapeuty.