Blanc: Będziemy walczyć

Dyrektor generalny, Jean Claude Blanc udzielił wywiadu prasie. Oto co powiedział o wyroku: “Bez bycia aroganckim chciałbym stwierdzić, że kara dla Juventusu jest za ostra w porównaniu z karami innych drużyn. Dlatego cały czasu powtarzamy, że w przyszłym sezonie powinniśmy grać w Serie A. Jesteśmy bojowo nastawieni i zdeterminowani. Jedyne co chcemy zrobić to wytłumaczyć CONI dlaczego naszym zdaniem powinniśmy grać w Serie A, oczywiście z całym szacunkiem dla drużyn z Serie B. Chcemy przedstawić CONI dokładną dokumentację wraz z odpowiednimi argumentami. Jeśli to nie pomoże zawsze mamy możliwość udania się do TAR (Tribunale Amministrativo Regionale – przyp. red.). Cały czas pracujemy nad dokumentami, które pozwolą nam na grę w Serie A, nawet z punktami ujemnymi.
Kara, która nie pozwala nam na grę w europejskich pucharach przez dwa lata oraz – jeżeli tak się stanie – gra w najwyższej lidze z punktami karnymi, to i tak bardzo mocny i surowy cios finansowy dla takiego klubu jak nasz. Dodanie Serie B do kary jest nieproporcjonalne do faktów stwierdzonych i do kar nałożonych na pozostałe drużyny. Dlatego też mamy zamiar walczyć dalej.
Dla fanów to fatalna kara. Kara, która jest niewspółmierna do zdarzeń, które zostały przedstawione publice.

www.juventus.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
13
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: