Cobolli Gigli: Procedura w toku

Na konferencji prasowej, przed zaprezentowaniem Boumsonga, prezydent Juve Giovanni Cobolli Gigli wypowiedział się na temat odwołania do TAR:
Spędziłem ostatnie dni na czytaniu wszystkich dokumentów przygotowanych przez obrońców i zdałem sobie sprawę, że wszystko zostało bardzo dobrze napisane. Z całkowitym spokojem będę powtarzał, że jest zbyt wielka różnica w potraktowaniu nas i innych klubów, a my chcemy równości traktowania. Z ciężkim sercem zostawiliśmy sąd sportowy, ale musieliśmy to zrobić, dla dobra klubu i kibiców. Mamy 25% włoskich kibiców i w stosunku do nich mamy prawa i obowiązki. Zdaliśmy sobie sprawę, że kara jest zbyt duża aby klub mógł ją zaakceptować. W Serie B sytuacja byłaby bardzo ciężka, również z punktu widzenia ekonomicznego.
Zapytany, czy mają zamiar odwoływać się do Trybunału Arbitrażowego, odpowiedział:
Mamy jeszcze czas (30 dni od daty spotkania z Trybunałem Pojednawczym CONI). Na razie się nad tym zastanawiamy. CONI? Wykonują swoją pracę. Oczywiście panuje generalny niepokój, ale my chcemy szanować władze sportowe, nawet jeśli w tym momencie jesteśmy w fazie spornej. Chcemy brać udział w reformowaniu reguł calcio. Z FIFA problem będziemy rozwiązywać po FIGC. I w tym wypadku jestem optymistą.

www.juventus.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
30
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: