Onlus Coisuc i Res Publica donoszą na FIGC i FIFA

Onlus CoisucRes Publica złożyły donos na Komisarza nadzwyczajnego FIGC Guido Rossiego i prezydenta FIFA Josepha Blattera “za wymuszanie z poważnymi groźbami“. Oba stowarzyszenia złożyły w prokuraturze Republiki w Rzymie akta skargi – donosu w związku z niesłusznym upomnieniem klubów piłkarskich, które zamierzały odwoływać się do TAR, Corte Europea w Strasburgu lub każdego innego Trybunału cywilnego. “Według Onlus obaj panowie takim postępowaniem pokazali, iż zdają sobie sprawę z tego, że postępowanie sądu sportowego zakrawa na farsę, wydając wyroki nieadekwatne do popełnionych czynów, nakładając wysokie kary nawet na kluby, które powinnny zostać ukarane najwyżej grzywną i ostrzeżeniem“.
Guido Rossi z pomocą Josepha Blattera groził klubom aby ich zmusić do rezygnacji z jak najbardziej słusznego odwoływania się do TAR, próbując tym samym zapewnić sobie bądz innym (FIGC, CAF, Corte Federale) prawo do definitywnego zakończenia przedsięwziętych kroków przez sąd sportowy.

www.tuttomercatoweb.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
28
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: