Nedved odrzucił ofertę Interu

W wywiadzie dla telewizji Sky, Pavel Nedved (na zdjęciu) potwierdził, że otrzymał ofertę przejścia do Interu Mediolan, ale odrzucił ją. Zawodnik Bianconerich opowiada także o motywach pozostania w Juventusie oraz celach na najbliższy sezon:
”To lato okazało się szczególnym momentem, myślałem poważnie o zakończeniu kariery, a potem przyszły motywy, które przekonały mnie do dalszej gry, przede wszystkim zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów. To będzie wielkie wyzwanie: chcę pomóc zespołowi, aby znów mógł wystąpić w tych prestiżowych rozgrywkach. Co było kluczem do podjęcia tej decyzji? Wierzę, że to normalne kiedy zawodnik ma ofertę i ocenia ją ze swoim agentem i zarządem, potrzeba rozmowy, aby zanalizować jakie są intencje obu stron. Fakt, że jednego dnia nie znaleźliśmy porozumienia wydaje mi się normalnym stanem rzeczy. Dzień później wszystko zostało wyjaśnione, dlatego nie widzę w tym wielkiego problemu.”

W czasie gdy czeski pomocnik negocjował z Juventusem nowy kontrakt, pojawiła się również oferta z Interu Mediolan.
„Jak ja bym wyglądał w koszulce Interu? Czuję się bardzo dobrze w tych barwach, biały i czarny podobają mi się najbardziej. Tutaj jestem szczęśliwy i nie mam zamiaru nigdzie odchodzić. Wystarczyła kolacja z Alessio Secco i znaleźliśmy porozumienie.”

Ówczesna sytuacja Nedveda przypomina sytuacje innej ikony Bianconerich – Alexa Del Piero. Czech ma nadzieję, że rozwiązanie w kwestii kontraktu Del Piero skończy się tak jak w jego przypadku.
“Między Juventusem a Alexem nie ma żadnych nieporozumień” – oznajmił Pavel. “On jest częścią Juventusu i nie wierzę, że odejdzie i zmieni barwy klubowe.”

Nedved opowiedział również o swoich planach na przyszłość:
„Zrobię tak jak ostatnim razem. Teraz myślę o nadchodzących dziesięciu miesiącach, o wkładzie jaki mogę dać drużynie. Potem będzie czas, aby myśleć o innych rzeczach. Powiem, że przestanę grać, a tak nie będzie? Nie wiem tego, zobaczymy jak wszystko się potoczy. Sześć lat temu powiedziałem, że kończę karierę, a koniec końców wciąż tu jestem, podoba mi się to co robię, każdego roku podejmuję decyzję aby grać dalej, zobaczymy co będzie po tym sezonie” – kontynuował Pavel.
„Teraz myślę o zakwalifikowaniu się do Ligi Mistrzów,, to główny cel jaki mam obecnie w głowie. Dałoby mi to ogromną satysfakcję i na tym chcę się teraz skoncentrować” – podsumował swoją wypowiedź Nedved.

www.sportal.it
http://sports.alice.it

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
20
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: