Ranieri zadowolony…

Claudio Ranieri (na zdjęciu) skomentował wczorajsze zwycięstwo nad Parmą (3-1 po bramkach Molinaro, Almirona i Salihamidzica) w Pucharze Włoch. Skomentował z przyjemnością, bo trudno nie być zadowolonym ze zwycięstwa 3:1. “Jestem szczęśliwy, bo to zwycięstwo było dla nas bardzo ważne” – powiedział w wywiadzie po meczu.

Jestem zadowolony zarówno z naszej obrony, jak i ataku. Musimy jednak podchodzić z szacunkiem do każdego następnego przeciwnika i w pewnych aspektach jeszcze poprawić naszą grę. Szczególnie muszę pochwalić za ten mecz Chielliniego. Po spotkaniu z Livorno rozegrał kolejny świetny mecz.

Parma zaczęła bardzo dobrze. W pierwszych 15 minutach stosowali pressing i co chwilę wrzucali piłkę w pole karne, w dodatku napastnicy otrzymywali wsparcie obrony. My powoli wchodziliśmy do gry i w pierwszej połowie kilka razy stworzyliśmy groźne akcje. W drugiej odsłonie zagraliśmy lepiej, a Parma stworzyła tylko jedną sytuację, po której uzyskali karnego.
Bardzo dobrze zastąpiliśmy Criscito, a Legrottaglie i Boumsong też wypadli bardzo dobrze. (…) Jestem zadowolony z bramek nowych zawodników, dla nich są one niczym eliksir pozwalający jeszcze bardziej dojrzeć.

Ranieri pozwolił sobie także na komentarz dotyczący kolejnego meczu – z Cagliari: “Mecz z Parmą był powrotem do przeszłości, w niedzielę będzie kolejny. Cagliari to miasto, które się poznało na mnie jako trenerze. Trafimy na drużynę, która wspaniale zagrała z Napoli (2-0 w Neapolu, przyp. red.) i na stadion pełen rozentuzjazmowanych kibiców. Chciałbym zobaczyć taki sam pokorny Juventus jak w ostatnich dwóch meczach.

www.calciomercato.it
www.juventus.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
15
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: