Ranieri chwali zaangażowanie piłkarzy

Grę Juventusu w dzisiejszym spotkaniu przeciwko Romie trener Bianconerich postanowił pozostawić bez komentarza. Nie krył natomiast zadowolenia z wywalczonego punktu oraz charakteru, jaki pokazał jego zespół w końcowych minutach spotkania.

“To dla nas bardzo pozytywny rezultat. Przyjechaliśmy tutaj z wielkim szacunkiem dla drużyny Romy, która znajduje się obecnie w wyśmienitej formie” – przyznaje Ranieri. “Chcieliśmy narzucić własny styl gry. Przez pewien czas udawało się, jednak potem straciliśmy dwie bramki i sytuacja się odwróciła.”

W 50 minucie Juventus mógł wyrównać wynik spotkania, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Alessandro Del Piero. “Przybił nas nieco niestrzelony karny. Jednak nie załamaliśmy się i wierzyliśmy w korzystny rezultat do ostatniej minuty.”

Zaskakująca może być natomiast opinia Ranieriego na temat postawy obrońców. “Obrona spisała się bardzo dobrze, zważywszy na ilość sytuacji jaką stwarzają Rzymianie w każdym meczu. Poza tym Totti to Totti…” – starał się tłumaczyć.

Na koniec Ranieri wypowiedział się na temat zastosowania przez niego systemu 4-3-3. “Chcieliśmy pokazać ofensywny Juventus, walczący nawet na tak gorącym terenie o zwycięstwo. Nie mogłem skorzystać z Camoranesiego. Pomysł na takie rozwiązanie powstał na kilkanaście minut przed meczem” – zakończył.

www.channel4.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
14
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: