Novellino wściekły na sędziego

Jedni się cieszą, inni – wręcz przeciwnie. Trener Torino, Walter Novellino (na zdjęciu) jest wściekły po przegranym 0:1 meczu debrowym z Juventusem Turyn. Wściekły, bo uważa, że Trezeguet zdobył bramkę ze spalonego. “Trezeguet znajdował się ewidentnie na pozycji spalonej i sędzia nie może zmieniać zasad gry” – rzucił w wywiadzie pomeczowym.

Jestem wściekły, kiedy widzę takie rzeczy. Człowiek ciężko pracuje, żeby potem stracić bezcenne punkty” – dodał.

Incydent, po którym padła bramka, jest zdaniem wielu kontrowersyjny. Zmiany w przepisach dotyczących pozycji spalonej mogą usprawiedliwiać Trezegueta, jako że na początku akcji w ogóle nie zamierzał w niej uczestniczyć i nie walczył o piłkę. Mimo wszystko pozostaje to kwestią interpretacji.

Kiedy Francuz otrzymał piłkę, dostał ją po zagraniu obrońcy Torino, więc trudno nazwać to rozpoczęciem nowej akcji i jednocześnie pozycją spaloną. Novellino jednak uważa, że to już nie pierwszy raz, kiedy sędzia powołany przez Pierluigi Collinę popełnia błąd w spotkaniu jego zespołu. “Musimy dać Collinie do zrozumienia, że my tu też jesteśmy. Przykro mi patrzeć na naszą pozycję w tabeli, zwłaszcza, że gramy dobrą piłkę.

Zakończony wczoraj mecz był 221-szym spotkaniem derbowym między tymi klubami. 88 razy wygrywał Juventus, 74 razy Torino, 59 meczów zakończyło się remisem. Piłkarze Toro nie wygrali z Bianconerimi od 9 kwietnia 1995 roku.

www.channel4.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
35
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: