Policja zmartiowna

Włoski Związek Zawodowy Policjantów (SIULP) wyraził zmartwienie decyzją Lega Calcio o rozgrywaniu meczów podwyższonego ryzyka w godzinach wieczornych. W ubiegłym sezonie w wyniku starć pseudokibiców na Sycylii śmierć poniósł jeden z funkcjonariuszy policji. Po tym wydarzeniu w Serie A nastąpił szereg restrykcji, o przestrzeganiu których zapomniano wraz z początkiem nowego sezonu. W najbliższym czasie włoskie calcio czekają kolejne dwie próby – spotkania Juventusu z Napoli oraz Interem. Obydwa zaplanowane na godzinę 20:30.

Głos w sprawie zabrał sekretarz, zrzeszającego największą liczbę policjantów, lombardzkiego oddziału SIULP. “Uważamy, że decyzje o rozgrywaniu spotkań w godzinach wieczornych są nierozsądne, tym bardziej po niepokojących wydarzeniach związanych z derby Genui i Turynu. Jeszcze niedawno przeżywaliśmy straszne chwile po ekscesach do których doszło na Sycylii. Często zadawane jest nam pytanie: jak długo jeszcze kontrakty telewizyjne będą górować nad bezpieczeństwem na stadionach?”

O tym czy obawy policji okazało się słuszne dowiemy się już dzisiejszego wieczoru.

La Gazzetta dello Sport

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
12
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: