Henry: Wszystkiemu winien Moggi

Napastnik Barcelony, Thierry Henry (na zdjęciu), który grał kiedyś dla Juventusu, obwinił Luciano Moggiego o swoje odejście z tego klubu. Francuz opuścił Juve w 1999 roku i dołączył do Arsenalu. Teraz tłumaczy, dlaczego to zrobił.

Kiedy przyszedłem do Juve, miałem problemy z plecami. Mimo wszystko chciałem grać” – zaczął, udzielając wywiadu dziennikarzom Sky Italia.

Kiedy Carlo Ancelotti został menedżerem, zacząłem grać we wszystkich meczach. Na początku nie strzelałem zbyt wiele, ale po spotkaniu w Rzymie zacząłem strzelać i mieć asysty przy golach innych.

Później przestało być tak dobrze: “Potem coś się stało. Coś, co ma związek z Moggim, za którym nie przepadam – nie chcę jednak wchodzić w szczegóły sprawy. Poszedłem w odstawkę, bo jestem szczerym chłopakiem i – jak dla mnie – był to brak szacunku wobec mnie. Gdyby do tego nie doszło, prawdopodobnie dalej grałbym w koszulce Juventusu. Ale z powodu tego braku szacunku powiedziałem im, że nie chcę grać tam dłużej… i odszedłem.

Henry grał dla Juventusu w latach 1998-99. W 16 rozegranych spotkaniach zdobył 3 bramki.

www.goal.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
40
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: