Juventus odniósł cenne zwycięstwo…

Juventus odniósł cenne zwycięstwo w 29. kolejce Serie A przeciwko AS Roma 2-1. Obie bramki dla Juve zdobył Alessandro Del Piero. Dla gości bramkę strzelił Montella. Wynik spotkania został ustalony już w pierwszej połowie.
Mecz nie był porywającym widowiskiem. Juventus kontrolował mecz przez całe 90 minut. Pierwszą szansę miał Di Vaio jednak bramkarz Romy wyczuł jego intencję i nie dał się przelobować. Chwilę później w podobnej sytuacji znalazł się Totti.
Po pół godziny gry Nedved został sfaulowany w polu karnym i sędzia Pellegrino zmuszony został podyktować “jedenastkę”, którą na gola pewnie zamienił Alex. 10 minut później było już 2-0, znów Pelizzolego pokonał po wspaniałym podaniu Nedveda, Alex Del Piero. Chwilę później Roma zmniejszyła rozmiary porażki. Błąd obrony Juve wykorzystał Vicenzo Montella.
W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie choć okazji do podwyższenia wyniku mieli między innymi Birindelli.
Juventus końcówkę meczu spokojnie kontrolował i przewaga już tylko nad Interem (Milan przegrał z Empoli 0-1) nadal wynosi 6 punktów.

Bramki: 30’ (kar), 39’ Del Piero, 43’ Montella

Juventus: Buffon – Thuram, Ferrara, Tudor, Birindelli – Camoranesi (87’ Conte), Tacchinardi, Davids, Nedved (75’ Pessotto) – Del Piero, Di Vaio (79’ Olivera).

Roma: Pelizzoli – Aldair (85’ Dellas) Zebina, Panucci – Lima, Emerson, Tommasi, Dacourt, Cufrè (70’ Cassano) – Totti, Montella.