Buffon przeprasza kibiców Italii

Bramkarz Juventusu i reprezentacji Włoch, Gianluigi Buffon (na zdjęciu), przeprosił wszystkich fanów drużyny Italii za – jak to określił – “najgorszy występ w reprezentacyjnej karierze”. Gigi udzielił wywiadu po przegranym meczu z Holendrami.

Mimo iż trener Donadoni próbował zminimalizować wagę tego, co się stało wczoraj wieczorem, Buffon ani myślał owijać w bawełnę: “Mam nadzieję, że możemy uznać obecną sytuację tylko za punkt wyjścia. To był jeden z najgorszych występów od chwili, kiedy jestem częścią reprezentacji. Holendrzy przypieczętowali swoje zwycięstwo dobrą grą.

Kapitan kadry Italli dodał następnie: “Rozmawiałem ze wszystkimi piłkarzami i wszyscy zgodziliśmy się co do tego, że musimy przeprosić wszystkich fanów drużyny włoskiej. Szczerze – nie podejrzewaliśmy, że coś takiego się stanie.

Dziennikarze zapytali Gigiego o pierwszą bramkę, strzeloną przez Ruuda Van Nistelrooya, która zdaniem zdecydowanej większości obserwatorów padła ze spalonego. Tak myśli też Buffon, ale jednocześnie jest daleki od zrzucania winy na barki tego faktu. “Oczywiście, że Van Nistelrooy był na spalonym. Ale nie możemy teraz chwytać się takich usprawiedliwień i tłumaczyć nimi tak zdecydowane zwycięstwo Holendrów. Możemy jedynie przeprosić naszych kibiców za wszystko, co się wydarzyło tego wieczora i obiecać, że w spotkaniach z Rumunią i Francją poradzimy sobie dużo lepiej.

Co ciekawe, Holandia pokonała Italię po raz pierwszy od 30 lat.

www.channel4.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
23
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: