Ranieri: Xabi Alonso jest zbyt wolny!

W obliczu nieustającej krytyki dotyczącej decyzji podjętych przez działaczy Juventusu podczas letniego mercato w wywiadzie dla dziennikarzy La Stampa Claudio Ranieri wyjaśnił, dlaczego wolał Christiana Poulsena (na zdjęciu) od Xabiego Alonso.

Xabi Alonso był już bardzo blisko Juventusu, rozmowy z Liverpoolem trwały dosyć długo, ostatecznie jednak wszystko spaliło się na panewce i do Turynu przybył Christian Poulsen. Decyzja ta spotkała się z głosami krytyki, ale Claudio Ranieri wyjaśnił mediom, dlaczego zdecydował się postawić raczej na Duńczyka, niż Hiszpana. “Nie chciałem Xabiego Alonso, bo jest po prostu zbyt wolny” – powiedział. “Wyobraziłem sobie, jak wyglądałaby jego gra, gdyby skrzydłami do przodu biegali Nedved i Camoranesi i zapytałem się, czy aby na pewno Xabi byłby zdolny być prawdziwą tamą w środku pola i powstrzymać kontrataki przeciwnika. Doszedłem do wniosku, że nie – nie dałby rady tego zrobić.” Następnie dodał: “Poulsen natomiast zawsze jest we właściwym miejscu we właściwym czasie.

www.goal.com
www.lastampa.it

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
58 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
58
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: