Strona główna » Aktualności » Amauri już prawie Włochem
Amauri już prawie Włochem
Brazylijczyk, prawie Włoch. Agent Amauriego (na zdjęciu), Mariano Grimaldi, na antenie radia Kiss Kiss przyznał, że włoski paszport dla zawodnika Juventusu jest już prawie gotowy.
Na temat pozyskania włoskiego obywatelstwa przez piłkarza Bianconerich Grimaldi powiedział: “Wiadomo, że biurokracja wszystko nieco spowalnia, ale mogę powiedzieć, że prawie mamy już włoski paszport dla Amauriego. Powiem nawet więcej: lada chwila będziemy mieć go w ręku.” Następnie dodał: “Amauri będzie mógł w końcu grać w koszulce Juve i reprezentacji Włoch. Żeby było jasne, warto zaznaczyć, że piłkarzowi dobrze zrobiłaby gra w każdej z tych dwóch reprezentacji: czy to Włoch, czy Brazylii. Obie drużyny to światowi giganci futbolu.”
Na koniec powiedział kilka słów na temat najbliższego meczu Juventusu z Napoli. “Oczywiście będzie to dla niego bardzo ważny mecz w rodzinnym mieście. (Amauri debiutował we Włoszech w barwach Napoli w 2001 roku, przyp. red.) Mogę w związku z tym zapewnić, że w sobotę Amauri da z siebie dosłownie wszystko, ponieważ jest istnym wzorem profesjonalisty.“
www.tuttosport.com