Niedzielne okładki włoskiej prasy sportowej: Dybala-test dla Thiago, entuzjazm na Allianz

Sprawdźmy o czym dziś pisze się w Italii. Mediolańska La Gazzetta dello Sport, rzymskie Corriere dello Sport oraz turyński Tuttosport – trzy najważniejsze dzienniki sportowe we Włoszech, zapraszamy na szybki przegląd pierwszych stron gazet.

Gazzetta dello Sport – Milan, remis i chaos. Diavolo remisują z Lazio w Rzymie, kontrowersje wokół Theo Hernandeza i Leao którzy nie brali udziału w przerwie na uzupełnienie płynów. Milan ma jedynie dwa punkty po pierwszych trzech meczach. Motta dziś na Allianz przeciwko Romie, mecz o trzy punkty i fotel lidera ligowej tabeli. Natychmiastowy Lukaku, Belg wchodzi na boisko i strzela w doliczonym czasie, rimonta w Neapolu przeciwko Parmie.

Corriere dello Sport – NapoleRom – Lukaku wchodzi na boisko i obala Parmę. Pecchia i jego ekipa wychodzi na prowadzenie dzięki bramce z rzutu karnego Bonny’ego, ale gdy do końca meczu pozostał kwadrans, bramkarz Parmy Suzuki został wyrzucony z boiska. Grająca w dziesiątkę Parma nie utrzymała prowadzenia, w 92. minucie wyrównał Lukaku, w 96. minucie po wrzutce Neresa trzy punkty strzałem głową dał Napoli Anguissa. Mediolański chaos: remis 2-2 z Lazio oraz sprawy Theo i Leao. Dybala-test dla Thiago, Motta chce wyprzedzić Inter, De Rossi musi w końcu wygrać.

Tuttosport – Juve, pragnienie świętowania. Motta szuka trzeciego zwycięstwa z rzędu przed kipiącą entuzjazmem publicznością: „Teraz jesteśmy jeszcze silniejsi. Koopmeiners, Nico i Coinceçao powołani“. Napięcia w szeregach Giallorossich. Saul Coco, nowy idol kibiców Torino, entuzjazm w ekipie Granata po zdobyciu siedmiu punktów w pierwszych trzech kolejkach.