Pogba: Juventus, w którym grałem, był niezwykły

Paul Pogba udzielił niedawno wywiadu na jednym z kanałów internetowych. Francuz wspominał także o swoim pierwszym pobycie w Juventusie.

Paul Pogba Juventus Bologna Juventus Twitter
fot. @ juventusfc / twitter.com

Paul Pogba jest częścią najnowszej historii Juventusu. Powrót Francuza do klubu z Piemontu nie był udany z powodu kontuzji i wpadki dopingowej, ale sam zawodnik wciąż wypowiada się o Starej Damie z sympatią. Ostatnio miało to miejsce na kanale Youtube, prowadzonym przez Rio Ferdinanda:

“Atmosfera w szatni Juventusu była niesamowita, to była niezwykła drużyna. Przed transferem Conte ze mną rozmawiał i pytał o to, czy dam radę grać obok Asamoaha i Vidala i Marchisio. Gdy już byłem w drużynie, czułem determinację trenera i to mnie motywowało. Nie zacząłem grać od razu a kluczowy był gol przeciwko Napoli. Od tego momentu występowałem częściej – najpierw jako szóstka a potem nieco bliżej bramki”.

“Pirlo to świetny wzór do naśladowania. Dużo się od niego uczyłem. On i Giorgio Chiellini często mnie motywowali, mówiąc, bym nie przejmował się błędami. Gdy masz takich kolegów, jest ci dużo łatwiej a gra jest przyjemnością. W Juve był bardzo duży nacisk na taktykę. Każdy wiedział, co robić a treningi były intensywne. U Mourinho było nieco inaczej – to w meczu mieliśmy dać z siebie wszystko, więc podczas ćwiczeń nieco się hamowaliśmy”.

Paul Pogba jest obecnie piłkarzem AS Monaco.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: