Juventus odwoła się jeszcze raz

Trybunał Sprawiedliwości Włoskiej Federacji Piłkarskiej odrzucił odwołanie działaczy Juventusu, w sprawie anulowania decyzji o rozegraniu niedzielnego spotkania przeciwko Lecce przy pustych trybunach. Kara ma być efektem rasistowskich przyśpiewek kibiców Juventusu skierowanych w Mario Balotellego, które miały miejsce 18 kwietnia na Stadio Olimpico w Turynie, przy okazji starcia Juventusu z Interem.

Działacze “Starej Damy” nie dają jednak za wygraną i w oficjalnym komunikacie poinformowali, że nie zamierzają zostawić tej sprawy. “W związku z podtrzymaną decyzją Trybunału Sprawiedliwości Włoskiej Federacji Piłkarskiej z dnia 28 kwietnia, ze względu na brak motywów podjęcia takich postanowień, Juventus postanowił skierować sprawę do Wyższego Trybunału Sprawiedliwości przy Włoskim Komitecie Olimpijskim” – czytamy na oficjalnej stronie.

Działacze Juventusu słusznie zauważają, że kara ta nie jest adekwatna do przewinień kibiców innych drużyn z przeszłości. Nie ma także żadnego regulaminu, który prawnie normowałby postępowanie w takich sytuacjach. Wcześniej kluby za ekscesy związane z rasizmem były karane grzywną. Trybuny były zamykane dopiero wtedy, gdy podobne sytuacje się powtarzały.

Zaskakujący i zastanawiający jest także fakt, że informacja o odrzuceniu decyzji we włoskich mediach pojawiła się… jeszcze przed jej oficjalnym ogłoszeniem. Jak się więc okazuje, sprawa obecności kibiców podczas meczu z Lecce wciąż pozostaje sprawą otwartą.

www.juventus.com
www.tuttosport.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
13
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: