Moggi: Ranieri nie był taki zły…

Swoje zdanie na temat tego, co stało się dzisiaj przed 18:00, wyraził Luciano Moggi (na zdjęciu), który niedawno twierdził, że Claudio Ranieri “prawie na pewno pozostanie w Juventusie“.

Moggi powiedział: “Nie sądzę, żeby Ranieri pracował aż tak źle. Decyzja o jego zatrudnieniu w Juve nie była pomyłką. Jego zwolnienie wywołało tyle sensacji, bo klub nie przyzwyczaił kibiców do tego, że zwalnia swoich szkoleniowców w samej końcówce sezonu. Praktyka calcio się jednak zmieniła: kiedy coś idzie nie tak, pierwszą ofiarą zawsze jest trener. Dopiero potem płaci kierownictwo klubu.

Były dyrektor sportowy Starej Damy mówił dalej: “Fiorentina depcze już Juventusowi po piętach i w moim mniemaniu wręcz galopuje do przodu. Szefowie Juve boją się, że stracą nawet trzecie miejsce w lidze, które na dzień dzisiejszy gwarantuje im bezpośredni awans do gry w Champions League. Po to, by drużyna otrząsnęła się z letargu, gotowi byli poświęcić jednego człowieka.

Na koniec dodał: “Tak czy inaczej, nie uważam, że te kilka lat temu zarząd Juventusu pomylił się, wybierając Ranieriego na trenera drużyny. Radził sobie naprawdę dobrze, a biorąc pod uwagę skład, jaki miał do dyspozycji, nieraz czynił wręcz cuda. W porównaniu z Interem dzisiejsze Juve nie jest drużyną konkurencyjną i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Do niedawna Bianconeri byli na drugim miejscu, teraz spadli na trzecie, tracąc wicemistrzostwo na rzecz Milanu.

www.tuttosport.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
28
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: