Liga Mistrzów w Polsacie i nSport

Choć decyzja ta zapadła w ubiegłym tygodniu, dopiero od niedzieli jesteśmy pewni, że będzie dotyczyła także Juventusu i polskich kibiców Starej Damy. Mowa o prawach telewizyjnych do pokazywania meczów Ligi Mistrzów, które przez najbliższe trzy lata będziemy mogli oglądać w otwartym Polsacie oraz na kodowanych kanałach nSport.

Marian Kmita, szef sportu Polsatu, w rozmowie z dziennikarzami portalu sport.pl potwierdził, że w jego stacji będzie można obejrzeć jeden mecz w tygodniu (w środę) i obszerne fragmenty pozostałych spotkań. Dodał również, że jeśli w tych rozgrywkach wystąpi polska drużyna i będzie grała we wtorek, Polsat z pewnością pokaże także i to spotkanie. Stacja nabyła pakiet dla telewizji otwartej, odbierając te rozgrywki telewizji publicznej. Bez zmian Liga Mistrzów pokazywana będzie także w nSport, który ma prawo do pokazywania wszystkich meczów.

Nie wiadomo ile nSport i Polsat zapłaciły za trzyletni kontrakt. O prawa do transmisji Ligi Mistrzów walczyły także TVP i konsorcjum Orange Sport z Canal+. Jednak, jak czytamy na stronach sport.pl, gdy cena za prawa przekroczyła 20 mln euro, Orange się wycofał, a sam Canal+ nie dał rady. Przypomnijmy, że trzy lata temu nSport za prawo do pokazywania wszystkich meczów zapłacił 13,5 mln euro.

www.sport.pl
www.rp.pl

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
27
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: