Amauri: Mam nadzieję zagrać dla Italii

Napastnik Juventusu, Amauri (na zdjęciu), ma nadzieję, że otrzyma powołanie na przyszłoroczny Mundial i że będzie mógł godnie reprezentować barwy Italii.

Amauri powiedział ostatnio: “Mam nadzieję polecieć do RPA z kadrą Włoch. Jeśli tylko dostanę powołanie, zaszczytem będzie dla mnie gra w trykocie Azzurrich“. W tym sezonie Amauri myśli więc nie tylko o Juve, ale i o reprezentacji Włoch. “Wybrałem Włochy, a nie Brazylię, ponieważ to tutaj nauczyłem się grać w piłkę i wychowałem w tym zawodzie” – tłumaczył podczas programu Dribbling na antenie Rai.

Zapytany o poziom, jaki reprezentuje obecnie Juventus, Amauri przyznał z przekonaniem: “Jesteśmy na tym samym poziomie, co Inter“. Gdyby miał wybierać jedno spośród trofeów: scudetto albo puchar Champions League – który puchar wolałby podnieść w górę w przyszłym roku? “Któryś z tych pucharów po prostu musimy w tym roku zdobyć“. Czy w wyścigu po tytuł mistrza Italii będzie się liczyć w tym roku również Milan? “Oczywiście, to w dalszym ciągu świetna drużyna. 0:4 z Interem? Grając jedenastu na jedenastu ten mecz nie skończyłby się w ten sposób“. W czym tkwi tegoroczny sekret Juventusu? “Mając w składzie Diego jesteśmy dużo lepsi i jesteśmy w stanie grać bardziej ofensywnie” – powiedział Amauri. Zapytany na koniec o dotychczasową nieobecność Alexa Del Piero, odpowiedział: “To prawda, dziwne, że do tej pory jeszcze nie zagrał, ale po prostu ma problemy zdrowotne, które już powoli stają się na szczęście przeszłością. Faktem jest jednak, że kto gra, ma się lepiej“.

www.tuttosport.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
18
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: