Moggi: Ciro powinien był zostać!

W zeszłą niedzielę były dyrektor generalny Juventusu, Luciano Moggi (na zdjęciu), wziął udział w programie telewizyjnym Studio Stadi prowadzonym przez Paolę Delli Colli, a w którym jednym z gości był również włoski dziennikarz, Stefano Discreti.

Moggi nie pozostawia cienia wątpliwości – za obecny kryzys Juventusu odpowiedzialny jest nie kto inny, jak Jean-Claude Blanc.

“Blanc powinien sam odejść w dowód swojej bezradności”
“Podczas gdy Mourinho jest postacią, którą należałoby sobie wymyślić w przypadku, gdyby jej nie było, to dla Juve brak Blanka byłby wspaniałym rozwiązaniem. Kibice Bianconerich mówią o nim, że ma niesamowitą manierę, wręcz niewiarygodną, bo zamiast wziąć na siebie całą winę za upadek Juve, on zwalił wszystko na piłkarzy i trenerów. Nie przeszło mu natomiast przez głowę najlepsze z możliwych rozwiązań, to znaczy podanie się do dymisji w dowód swojej niekompetencji”.

“Mercato Juve było chybione, a na celu miało tylko i wyłącznie uspokojenie środowiska”
“Od zeszłego lata Juventusowi brakowało projektu taktycznego, a dokonane zakupy były dziełem przypadku, wykonane, by uspokoić głosy i bez niezbędnej oceny sytuacji. Felipe Melo nie jest rozgrywającym, jakiego poszukiwali. Jest jedynie świetnym defensywnym pomocnikiem, co udowodnił grając we Fiorentinie oraz w kadrze. Diego powinien grać w ataku, tak jak Alex. Ciągła zmiana ról czyni z niego piłkarza bez wyrazu. A jak to jest, że niektórzy myślą teraz, że zakupy Candrevy i Paolucciego będą rozwiązaniem kryzysu?”

“Zaccheroni? Należało zatrzymać Ciro Ferrarę”
“W zasadzie bardziej opłacało się zatrzymać Ferrarę. Nowy trener miał dłuższą przerwę, a u swoich byłych pracodawców nie błyszczał jakoś szczególnie. Jeśli już tak bardzo chcieli sobie zmienić trenera, należało brać Gentile, który w Juventusie spędził niejeden rok. Czy Elkann miał coś przeciwko zatrudnieniu Gentile? Tego nie wiem, jednakże z charakterem, jaki ma Claudio, nie widziałbym go w roli odtwórcy zapchajdziury…”

“Kontuzje Juve? Coś więcej niż pech”
“Tak liczne kontuzje? To nie może być tylko brak szczęścia. Za moich czasów wszystkim zarządzaliśmy z rozmysłem, nic nie było pozostawione przypadkowi. Woleliśmy zapobiegać niż leczyć. Doktor Agricola, wspaniały profesjonalista, był pod moją ciągłą presją, bo chciałem być zawsze na bieżąco w temacie mojego zespołu. Każdego piątku spotykaliśmy się z całym sztabem medycznym, aby wszystko przedyskutować. Przypadek taki jak ten z Iaquintą u nas by nie przeszedł. Miał pozostać poza boiskiem kilka tygodni, a tu już 4 miesiące jak go nie widzą…”

“Inter wygra mistrzostwo, bo jego ligowi rywale są zbyt słabi”
“Od czasu Calciopoli Inter zbiera niezłe kąski na mercato. Ma najlepszy skład i jeśli po Pandevie złapie również Ledesmę, wzmocni się jeszcze bardziej. Ruchem doskonałym zeszłego lata była operacja Ibrahimovic, ze wspaniałym zyskiem na ich korzyść i wymianą na Eto’o, który co prawda nie jest równowartością Zlatana, nie mniej jest wspaniałym napastnikiem. Różnica między nimi a Milanem? Wystarczy spojrzeć na to od strony mercato: Nerazzurri w Madrycie pozyskali Sneijdera, Rossoneri Huntelaara. Mam mówić dalej? W tym momencie Inter nie ma sobie równych i ponownie wygra scudetto, ale to dlatego, że wszystkie inne zespoły są za słabe”.

“Milan – kres futbolu miłego dla oka”
“Rozrywkowe calcio trwało we Włoszech bardzo krótko. Spektakl sam sobie był końcem – jak Ronaldinho zostanie zablokowany, to tak naprawdę zablokowani są wszyscy grający przed nim. Fundamentalnym zawodnikiem w tym momencie jest Borriello, który rzeczywiście wykazuje się niesamowitym poświęceniem dla drużyny. Jego kontuzja wręcz odbiła się na meczu Milanu”.

“Roma – rodzina Sensi zasługuje na te satysfakcje”
“Rosella Sensi zasługuje na te satysfakcje. Znałem jej ojca i zawsze dobrze mu życzyłem i wiem, ile poświęcił dla Romy. Gol Okaki? Jeśli obejrzy powtórkę, nawet on nie uwierzy. Jakkolwiek, jestem pewien, że dobrze sobie poradzi w Anglii. Pod względem budowy fizycznej oraz stylu gry jest to piłkarz dokładnie na miarę angielskich boisk. Tym, który raz po raz rewanżuje się co poniektórym jest Ranieri. Kto wie, być może Blankowi nawet powieka nie zadrży także na myśl o tym idiotycznym zwolnieniu Ranieriego na dwie kolejki przed końcem…”

“Co do Mutu – Fiorentina nie jest bez winy”
“Testy znowu wyszły pozytywnie? To była naiwność również ze strony Violi, bo musisz się zawsze dowiadywać, co biorą twoi piłkarze. Pamiętam, że raz Pippo Inzaghi odbył inhalację bez świadków i następnego razu nie powołaliśmy go na mecz, by nie mieć z tego tytułu problemów”.

“Na temat Cassano rację mają Del Neri oraz Lippi”
“Bez niego Sampdoria wyśmienicie sobie radzi. Oznacza to, że Del Neri postąpił słusznie, wyłączając go ze składu. Zupełnie tak jak Lippi, który nie powoływał go do reprezentacji dla dobra grupy”.

www.tuttomercatoweb.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
33
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: