Marotta: Budujemy silną drużynę

Giuseppe Marotta (na zdjęciu) wypowiedział się na temat walki o tegoroczne scudetto. Dyrektor sportowy Juventusu stwierdził, że strategią Bianconerich jest by budować drużynę, która nie będzie uzależniona wyłącznie od jednego zawodnika.

Zapytany o to, czy jego zdaniem Milan jest obecnie najsilniejszą włoską drużyną, Marotta odparł: “Czy najsilniejszą? Cóż, do końca sezonu jeszcze długa droga. Warto zauważyć, że dzisiaj Milan jest prawie w pełni uzależniony od formy Ibrahimovicia, tymczasem my stawiamy na to, by zbudować drużynę, która będzie organizmem silnym sama w sobie, a nie w oparciu wyłącznie o umiejętności jednego piłkarza. To dlatego u nas bramki strzelają różni zawodnicy“.

Następnie dodał: “Z tygodnia na tydzień coraz lepiej widać, że drużyna piłkarzy wdraża z powodzeniem w życie myśl taktyczną trenera Del Neriego. Jedną z najważniejszych rzeczy jest jednak to, że odnaleźliśmy dobre nastawienie i ducha zwycięstw, którego już od kilku lat tu brakowało“.

Jaki cel ma dzisiejszy Juventus? “Chcemy zwyciężać, ale wiemy, że potrzeba jeszcze trochę cierpliwości. Wraz z przybyciem Andrei Agnellego klub rozpoczął nowy cykl życia, zaczął się wielki proces odnawiania całego środowiska, a to nigdy nie jest łatwe. Chwała i historia Juventusu obligują nas do tego, by dawać z siebie wszystko dla kolejnych zwycięstw. Wiemy, że nie ma silnych drużyn bez silnego kierownictwa klubu, dlatego tym bardziej cieszymy się, że nasz prezydent jest osobą wybitnie kompetentną“.

www.tuttosport.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
27
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: