Conte o decyzjach kadrowych

Antonio Conte (na zdjęciu) wypowiedział się na temat decyzji kadrowych, które podejmuje ostatnimi dniami. Wyjaśnił też, co zaszło między nim a Milosem Krasiciem w drugiej połowie wczorajszego meczu ze Sieną.

Kibice Juve zastanawiali się, dlaczego po raz kolejny mecz na ławce rezerwowych zaczęli Vidal i Elia. “Dla mnie najważniejsze jest to, by wygrać mecz – z Vidalem czy bez, z Buffonem czy bez” – wyjaśnił szkoleniowiec Juventusu. “Moim zadaniem jest tak poukładać klocki, żeby po 95 minutach meczu drużyna mogła zejść z boiska jako zwycięzca. W meczu ze Sieną wejście Vidala w trakcie meczu pozwoliło nam uderzyć mocniej w zmęczonego już przeciwnika. Cieszę się, że właśnie w ten sposób mógł pomóc naszej ekipie“.

Następnie wyjaśnił: “Wybieram zawodników, którzy mają grać, na podstawie tego, co mogą wnieść do drużyny i jak będą w niej funkcjonować. Dzisiaj w podstawowym składzie tacy, a nie inni, ponieważ to oni dają nam to, czego potrzebujemy. Krasić faktycznie miał wejść na murawę w drugiej połowie meczu i zagrałby, gdyby Matri nie doznał lekkiego urazu. To sprawiło, że musiałem w ostatniej chwili zmienić decyzję. Cieszę się jednak, że mogę je podejmować dla dobra całej drużyny. Dążę do zapewnienia jej równowagi, bo jest to dla mnie bardzo istotna cecha“.

Zobacz również:
Conte i Krasić: galeria Tuttosport

www.gazzetta.it
www.tuttojuve.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
48 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
48
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: