Występy Bianconerich w reprezentacjach

Kolejny dzień z piłką nożną w wydaniu reprezentacyjnym oznacza kolejne występy zawodników Juventusu w ich drużynach narodowych. Tradycyjnie najwięcej graczy Starej Damy brało udział w spotkaniu reprezentacji Włoch. Tym razem było ich jedynie czterech – grający pełne 90 minut Barzagli, Chiellini i Pirlo oraz Gigi Buffon (na zdjęciu), ściągnięty przez trenera w 76. minucie aby dać szansę gry De Sanctisowi.

Poza nimi występ w reprezentacji Włoch do lat 21 zanotował Marrone. Jego drużyna pokonała rówieśników z Turcji 2:0. Pełne spotkanie rozegrał również w swojej reprezentacji Lichtsteiner. Jego Szwajcaria wygrała z Czarnogórą 2:0. Drugą bramkę w 65. minucie meczu strzelił właśnie zawodnik Juve. W przegranym 1:0 meczu ze Słowenią, który przypieczętował odpadnięcie Serbii z rozgrywek od 56. minuty występował Milos Krasić. Trener reprezentacji Holandii na ostatnie piętnaście minut spotkania ze Szwecją, przegranego 3:2, wpuścił Eljero Elię.

W eliminacjach do Mundialu 2014 rozgrywanych w Ameryce Południowej można odnotować występy Vidala i Estigarribi. Obaj rozegrali pełne 90 minut, Estigarribia w zremisowanym 1:1 meczu z Urugwajem, zaś Vidal w wygranym 4:2 spotkaniu z Peru.