#FINOALLAFINE

Książki

Andrea Pirlo
“Myślę, więc gram”

Informacje o wydaniu:

Autor: Andrea Pirlo, Alessandro Alciato
Tytuł oryginału: Penso quindi gioco
Tłumaczenie: Marcin Nowomiejski
Data wydania: wrzesień 2014
Format: 140×205 mm
Liczba stron: 264
Oprawa: twarda
Wkładka zdjęciowa: tak
ISBN: 978-83-7924-254-2

Książka arcydzieło. Brutalnie szczera, prowokująca, zabawna, wzruszająca. Napisana z niesamowitą erudycją i wyjątkowym zmysłem autoironii. Fascynujące wspomnienia, tysiące anegdot, wstydliwe sekrety kolegów z szatni.

Jego wielkie kluby (Inter, Milan, Juventus) i te, w których ostatecznie nie zagrał (kulisy negocjacji z Barceloną, Realem, Chelsea, szejkami). Przyjaźń z Nestą, szaleństwa Gattuso i Gilardino, łzy Del Piero, inteligencja Buffona. Przeklęte 3:3 z Liverpoolem, karny w finale MŚ i kpiny ze Złotej Piłki.

“Cassano miał 700 kobiet, ale trener przestał powoływać go do reprezentacji. Czy więc faktycznie jest szczęśliwym człowiekiem?” – tak na życie może patrzeć tylko Andrea Pirlo.

Na 264 stronach “Myślę, więc gram” Andrea Pirlo opowiada nie tylko o swoich piłkarskich początkach i odejściu z Milanu, ale też o Juventusie, wstydliwych sekretach kolegów z szatni oraz perypetiach związanych z reprezentacją narodową Włoch. “Przyszedłem ze świata, który wypowiedział wojnę Juventusowi” – mówi bez ogródek. “Mimo to, po zwycięstwie w Trieście założyłem koszulkę z hasłem “30 NA BOISKU”” – dodaje.

“Pirlo to jeden z największych artystów futbolu naszych czasów. Wizjoner i wirtuoz. Gdyby był architektem, byłby Brunelleschim, którego kopuła katedry we Florencji wyznaczyła nowe trendy. Gdyby był malarzem, byłby Caravaggiem, chadzającym swoimi drogami artystą, o unikalnym stylu. Gdyby był kompozytorem, byłby Verdim, bo ma w sobie to samo umiłowanie perfekcji i… taką samą brodę jak twórca Rigoletta!”

Michał Pol, Przegląd Sportowy

“Cofając się, wystrzelił w górę jak nikt inny. Jako napastnik bardzo dobry, ale… Jako ofensywny pomocnik ciekawy, ale…  Jako defensywny pomocnik bez żadnego „ale”. Wybitny i już. Pozycja, którą wymyślił dla niego Carlo Ancelotti w Milanie, to był przewrót kopernikański w futbolu”.

Tomasz Lipiński, Canal+

“Pirlo dopieszcza każde podanie, pozwalając sobie czasem na odrobinę szaleństwa. Taka jest też ta książka – dopracowana w każdym szczególe. Po tej autobiografii tylko umocnił się na pierwszym miejscu mojej listy ulubionych piłkarzy”.

Tomasz Zieliński, TOK FM

37 Campioni D'Italia