Juventus zdobywcą Pucharu Zdobywców Pucharów! (Juventus – FC Porto 2:1)

Juventus zdobywcą Pucharu Zdobywców Pucharów!!! W finale Stara Dama pokonała FC Porto 2:1.
Pierwsza bramka meczu padła po indywidualnej akcji Vignoli, który najpierw pociągnął parę metrów nieatakowany przez przeciwnika a potem zdecydował się na uderzenie zza pola karnego.
Porto odpowiedziało soczystym trafieniem Sousy, również zza pola karnego.
Zwycięską bramkę zdobył Zibi Boniek w 41 minucie po podaniu Paolo Rossiego. Chwilę potem idealną okazje miało Porto, ale Tacconi wyczyniał cuda w bramce.
W drugiej połowie okazji nie brakowało, zarówno po jednej jak i po drugiej stronie, jednak tym razem to bramkarze wychodzili z pojedynków zwycięsko.
W końcu sędzia zagwizdał po raz ostatni i radości fanów Juve jak i samych piłkarzy nie było końca!

Bazylea, Stadion Świętego Jakuba
Juventus – FC Porto 2:1
13′ Vignola, 41′ Boniek – 29′ Sousa

Juventus (4-4-2): Tacconi – Gentile, Brio, Scirea, Cabrini – Bonini, Tardelli, Platini, Vignola (89′ Caricola) – Rossi, Boniek
Trener: Giovanni Trapattoni

FC Porto (4-4-2): Ze Beto – Joăo Pinto, Eurico, Eduardo Luis (82′ Costa), Lima Pereira – Jaime Pacheco, Jaime Magalhăes (65′ Walsh), Sousa, Frasco – Gómes, Vermelinho
Trener: José Mario Carvalho Pedroto

Kartki: Platini – Lima Pereira

Sędzia: Adolf Prokop (NRD)
Widzów: 65.000