Juventus – Rostselmasz 5:1

Juventus awansował do finału Pucharu Intertoto wygrywając rewanż z Rostselmaszem 5:1.
Hat-trickiem popisał się Inzaghi. Swój powrót na boisko zaznaczył również Alessandro Del Piero.

Mimo, że w pierwszym meczu padł wynik 4:0 dla Juve, zapewniający awans do finału, Bianconeri już od pierwszego gwizdka rzucili się do ataku.
Inzaghi i Koavecevic dobrze ze sobą współpracowali i w 20 minucie Serb strzelił. ale piłka tylko musnęła słupek.
W 28 minucie było groźnie kiedy Pestrjakow z rzutu wolnego strzelił tuż pod poprzeczkę, piłka jeszcze odbiła się od muru ale Van der Sar popisał się relfeksem i uratował zespół od utraty bramki.
W 34 minucie Inzaghi był nieprawidłowo powstrzymywany przez Stjopuszkina w polu karnym. Napastnik Juve nie miał problemów z “jedenastką”
W chwilę potem Rostselmasz niespodziewanie wyrównał. Strzelcem gola był Dujun.
W przerwie na boisko wkroczył Del Piero aby się rozgrzać, kibice krzyczeli, klaskali i skandowali jego imię.
I wreszcie w 55 minucie nastąpił oczekiwany przez wszystkich moment. Del Piero wkroczył na boisko zastępując Kovacevica. Jednak pierwszy strzał Alexa z wolnego był niecelny.
Juventus niestety od 57 minuty grał w dziesiątkę po tym jak Montero ujrzał drugą żółtą kartkę.
W 65 minucie po pięknej akcji Del Piero, Inzaghi zmienił wynik na 3:1, Del Piero najpierw wyminął bramkarza i wyłożył Inzaghiemu.
Rosjanie w 69 minucie stracili zawodnika kiedy Bessmartnyj sfaulował Del Piero.
Brak koncentracji spowodował, że Inzaghi zaliczył hat-trick, a w chwilę potem Del Piero strzelił bramkę pokonując Szawczenkę.
Juventus w finale zmierzy się z francuskim Rennes i w razie zwycięstwa w dwumeczu zapewni sobie udział w Pucharze UEFA.

Juventus – Rostselmasz Rostów 5:1 (1:1)
32′ Inzaghi (kar.), 49′ Kouprjanow (sam.) 65′ Inzaghi, 71′ Inzaghi, 76′ Del Piero – 38′ Dujun

Juventus (3-4-1-2): Van der Sar – Ferrara, Montero 57′, Mirkovic (77′ O’Brien) – Conte (69′ Birindelli), Oliseh, Tacchinardi, Bachini – Davids – Kovacevic (55′ Del Piero), Inzaghi
Ławka: Isaksson, Iuliano, Zambrotta, Rigoni
Trener: Ancelotti

Rostselmasz (4-5-1): Szawczenko – Bessmertnyj 68′, Kankiejew, Stjepuszkin, Kouprjanow – Borowskoj (60′ Komarow), Dujun, Guszin, Sluszar (46′ Prudiusz (65′ Kiriczenko), Pestrjakow – Matwiejew
Ławka: Kutepow, Dadejew, Rogoczi, Baktin
Trener: Andriejew

Kartki: Montero, Montero – Stjepuszkin, Borowskoj, Komarow
Kartki czerwone: 57′ Montero