Nadchodzi moment, kiedy na…

Nadchodzi moment, kiedy na Stadio Delle Alpi zostanie rozegrany ostatni oficjalny mecz w 2003 roku. Po zwycięstwach nad Olimpiakosem i Parmą Juventus jest gotowy do rewanżowego meczu drugiej rundy Pucharu Włoch przeciwko Sienie, z którą dwa tygodnie temu wygrał 2-1, dzięki bramkom Benjamina i Zalayety.
Od pierwszej minuty zagrają David Trezeguet i Alessandro Del Piero. “Rozpoczniemy mecz ważnym składem, który pokazuje bogactwo naszej grupy” – powiedział na konferencji prasowej Marcello Lippi. “Siena odpoczywała w ostatni weekend i na pewno nie myśli o przegranej.
Po wygranej w meczu wyjazdowym, rezultat dwumeczu może wydawać się przesądzony, jednak Lippi jest świadomy ryzyka, jakie wiąże się z tego typu meczami. “Najważniejsza jest koncentracja, aby nie tylko awansować do ćwierćfinału, ale też wynieść inne korzyści z tego meczu. Musimy pamiętać, że oficjalny mecz zawsze jest lepszy od treningu. Oczekuję więc, że Juventus pokaże, iż złe chwile, które przeżywaliśmy dziesięć dni temu, minęły, zarówno pod względem psychologicznym, jak i fizycznym, o czym mogliśmy się przekonać w niedzielę.