Juventus po raz kolejny…

Juventus po raz kolejny pokonał Sienę, tym razem w rewanżowym meczu Pucharu Włoch takim samym wynikiem, jakim zakończył się pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami. Wynik 2-1 i w rezultacie 4-2 w dwumeczu dla Juventusu daje awans bianconerim do ćwierćfinału Coppa Italia, gdzie na czeka już Perugia.
Na mecz ze Sieną Lippi wystawił w miarę rezerwowy skład, jednak – co była dla wielu zdziwieniem, z Del Piero i Trezegutem w napadzie.
Pierwsza połowa była dosyć nudna. Siena bezsilnie próbowała zmienić oblicze dwumeczu natomiast Juventus spokojnie kontrolował przebieg spotkania. Tuż przed gwizdkiem na przerwę, marzenia o ćwierćfinale dla Sieny rozwiał Alessadro Del Piero, strzelając gola do szatni.
Po przerwie gra sie nieco ożywiła, jednak to nadal biłkarze z Turynu przeważali.
Udokumentowali to drugim trafieniem w 53 minucie Mauro Camoranesiego. Ze strzelenia bramki nie cieszyli się jednak zbyt długo, bo po zaledwie 60 sekubdach w polu karnym Juve ręką zagrał Igor Tudor. Sędzia Bergonzi bez namysłu wskazał na jedenastkę. Bezbłędnym egzekutorem okazał Nicola Ventola. Jednak to wszystko na co było stać Sienę. Juve do końca kontrolował przebieg spotkania i mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji obydwu drużyn, żaden z bramkarzy nie musiał więcej wyciągać piłki z siatki. Juventus w ćwierćfinale. Mecz ten był także indywidalnym sukcesem Alessandro Del Piero, który strzelił swoją 150 bramkę w barwach Juventusu i goni tym samym Bonipertiego, w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii.

Był to ostatni mecz rogrywany na Stadio Delle Alpi w tym roku. W niedzielę Juventus zagra wyjazdowy mecz z Lecce i tym samym zakończy rundę jesienną.

Juventus – Siena 2:1
45′ Del Piero, 52′ Camoranesi – 54′ Ventola (kar.)

Juventus (4-4-2): Chimenti – Birindelli, Legrottaglie, Tudor, Pessotto – Camoranesi, Appiah (46′ Zalayeta), Conte Davids – Del Piero (66′ Zambrotta), Trezeguet (46′ Di Vaio)
Siena (4-4-2): Fortin – Cirillo, Delli Carri, Cufre’, Bonomi – Lazetic (68′ Flo), Argilli, D’Aversa, Guigou (64′ Taddei) – Ventola (61′ Chiesa), Rubino

Żółte kartki: D’Aversa, Cufre’