Buffon: Robiłem to co umiem robić

Gianluigi Buffon był bez wątpienia najlepszym piłkarzem wczorajszego meczu z Treviso (1-0 po bramce Zanettiego). Jego parady i wspaniałe interwencje pozwoliły podopiecznym Deschampsa przywieźć do Turunu komplet trzech punktów. “Robiłem to co umiem robić. Jestem zadowolony z udziału w zwycięstwie drużyny. Najtrudniejszy do obrony był strzał Favy, ponieważ dopiero w ostatniej chwili zobaczyłem piłkę. Cały czas czuliśmy spotkania reprezentacyjne. W pierwszych minutach trochę się męczyliśmy, potem odzyskaliśmy kontrolę, ale w drugiej połowie znów pojawiły się problemy.

Buffon skomentował także pojawienie się swojego nazwiska wśród kandydatów do Złotej Piłki France Football: “Pojawiają się pogłoski, że jest tyle nazwisk aby zapełnić stronę magazynu, ale mi sprawia to wiele przyjemności bo bramkarz nigdy nie ma łatwo.