Gigi broni Ranieriego

Gianluigi Buffon (na zdjęciu) udzielił wywiadu dla francuskiego dziennika sportowego L’Equipe. Bramkarz Bianconerich opowiadał m.in. o swojej formie, Claudio Ranieriem i Fabio Cannavaro.

Czy Gigi jest zadowolony ze swojej postawy w tym sezonie? “Od kilku miesięcy słyszę krytykę pod moim adresem. Zarzuca mi się, że puszczam zbyt wiele goli. Zgadzam się z tym. Jestem bramkarzem i nie mam prawa tego robić” – przyznał samokrytycznie golkiper.

Mimo wszystko Buffon nie traci optymizmu. “Osiągnąłem w piłce bardzo wiele i mam ogromną ochotę na kolejne sukcesy. Czuję się dobrze. To nie prawda, że ciągle gram z bólem pleców. Z dnia na dzień staję się lepszym bramkarzem” – zapewnił.

Sytuacja w Juventusie jest ostatnimi czasy nie za ciekawa. Pisząc o “Starej Damie” włoskie media najwięcej miejsca poświęcają Ranieriemu i Cannavaro. “Trener zrobił dla nas przez te dwa lata bardzo wiele. Ludzie powinni to docenić, bo nie było nam łatwo. Kibice są poddawani w mediach pewnego rodzaju manipulacji. Od Ranieriego oczekuje się wielkich sukcesów, ale nie zapominajmy, że nie ma takiej drużyny jaką mieli Marcelo Lippi czy Fabio Capello” – broni szkoleniowca.

Na koniec Gianluigi dodał kilka słów na temat Cannavaro. “W przyszłym sezonie chcemy być jeszcze bardziej konkurencyjni. Z wielką przyjemnością zobaczyłbym Fabio ponownie w naszym zespole. To wciąż wielki mistrz. Potrzebujemy jak najwięcej klasowych graczy” – zakończył Gigi.

www.tuttosport.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
45 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
45
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: