Boniek prezesem PZPN

Były piłkarz Juventusu, który w 1985 roku sięgnął ze Starą Damą po jej pierwszy w historii Puchar Europy, został dziś wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zbigniew Boniek (na zdjęciu) zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Lato, który zakończył dziś swoją czteroletnią kadencję.

W telegraficznym skrócie przypomnijmy sobie sylwetkę Bońka. W Juventusie rozegrał 133 mecze, w których strzelił 31 goli. Prócz Pucharu Europy sięgnął również po scudetto, Puchar i Superpuchar Włoch, Puchar Zdobywców Pucharów oraz Puchar Interkontynentalny. Przez kibiców nazywany był “Bello di notte” (“Piękny nocą”), ze względu na zdobycie kilku ważnych goli przy świetle jupiterów.

Po zakończeniu trzyletniej przygody z Juve przeprowadził się do Romy. W Rzymie spędził kolejne trzy lata, po czym zawiesił buty na kołu. Z Giallorossimi sięgnął tylko po Puchar Włoch, ale to właśnie z tym klubem Zibi utożsamia się przede wszystkim.

własne

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
16
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: