Juventus – Primavera 4:1 (2:0)

Pierwsza drużyna Juventusu pokonała zespół Primavery 4:1. Sparing odbył się w Villar Perosa, w ramach corocznego tradycyjnego spotkania ludzi związanych ze Starą Damą.

Strzelanie na wypełnionym kibicami Juventusu Stadio Comunale rozpoczął w 3. minucie Arturo Vidal, którego uderzenie po rykoszecie wpadło do siatki. Wynik spotkania podwyższył 10 minut przed przerwą Leonardo Bonucci. Stoper reprezentacji Włoch otrzymał miękką wrzutkę z prawej strony od Carlosa Teveza i strzałem głową pokonał Vannucchiego.

Nowy numer 10 Juventusu po raz kolejny pokazał się z dobrej strony zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania. Argentyńczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pokonał go piękną podcinką. Po chwili trafieniem odpowiedzieli podopieczni trenera Zanchetty – błąd Bonucciego wykorzystał 17-letni Zoran Josipovic ze Szwajcarii. Wynik spotkania ustalił strzałem głową Fabio Quagliarella. Spotkanie zakończyło się około 10 minut przed czasem z powodu tradycyjnej inwazji kibiców na boisko.

Był to ostatni mecz Juventusu w ramach przedsezonowych przygotowań. Kolejne spotkanie podopieczni Antonio Conte rozegrają 18.08 o godzinie 21:00, kiedy to zmierzą się na Stadio Olimpico z Lazio. Stawką tego pojedynku będzie Superpuchar Włoch.

Juventus – Juventus Primavera 4:1 (2:0)
3′ Vidal, 35′ Bonucci, 47′ Tevez, 80′ Quagliarella – 49′ Josipovic

Juventus (3-5-2): Buffon – Bonucci, Ogbonna, Chiellini – Vidal, Pogba, Pirlo, Marchisio, Asamoah – Tevez, Giovinco
Trener: Antonio Conte
Zagrali także: Storari, Matri, Motta, Peluso, De Ceglie, Quagliarella, Buchel, Padoin, Marrone, Rubinho, Isla

Juventus Primavera (4-3-3): Vannucchi – Bertinetti, Romagna, Garcia Tena, Cifarelli – Emmanuello, Cevallos, Gerbaudo – Donis, Marzouk, Lanini
Trener: Andrea Zanchetta
Zagrali także: Gueye, Josipovic, Penna, Varga, Curti, Degrassi, Slivka, Sakor, Hromada, Otin, Elezaj, Degrassi, Soumah, Roussos, Beltrame, Appelt Pires