Conte: Szacunek, nie strach

Antonio Conte (na zdjęciu) wziął udział w konferencji prasowej przed nadchodzącym spotkaniem Juventusu z Realem Madryt. 44-letni szkoleniowiec przyznał, że ciężko mu wytłumaczyć to, co zdarzyło się w minioną niedzielę we Florencji, ale nie boi się hiszpańskiego przeciwnika.

Ten mecz bardzo nas motywuje. We Florencji stało się coś niezrozumiałego, ale w futbolu czasem tak bywa. Liczby pokazują, że stwarzamy sobie wiele sytuacji. Na Bernabeu zagramy przeciwko jednemu z najbardziej utytułowanych klubów świata. Jutro będziemy musieli poradzić sobie z presją, a także znaleźć sposób na użądlenie rywala. Szanujemy Real Madryt, ale nie czujemy strachu. Wyjdziemy na boisko z pełną świadomością własnych umiejętności. Będzie bardzo ciężko, ale mamy okazję, by dać z siebie wszystko i pokazać się z dobrej strony” – zapowiadał trener.

Wynik jutrzejszego spotkania nie będzie rozstrzygający w kwestii awansu, zostaną nam jeszcze 3 mecze do rozegrania” – kontynuował – “Musimy na boisku, a nie słowami udowodnić, że nasz poziom nie odbiega od wymaganego na tym wielkim stadionie“.

Dziennikarze poprosili go również o komentarz na temat osoby Ancelottiego i kilku z zawodników Starej Damy. “Chylę czoła przed Carlo Ancelottim za jego wspaniałą karierę. Wspaniale, że trenował mnie w Juventusie. Tevez? Ma bardzo pozytywny wpływ na drużynę. Jest wzorem w kwestii jakości i ciężkiej pracy w każdym elemencie gry. Fernando Llorente jest w dobrej formie, jest do mojej dyspozycji razem z resztą składu, a decyzję na temat składu podejmę jutro. Buffon? Jest wielki, zarówno na boisku, jak i poza nim. Jest i zawsze będzie dla mnie gwarancją“.

www.football-italia.net

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
10
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: