Sporting – Juventus 1:1 (1:0)
Juventus wraca z Estadio Jose Alvalade z zaledwie punktem. Bianconeri po koszmarnej pierwszej połowie i nieco lepszej drugiej odsłonie meczu zremisował ze Sportingiem na wyjeździe 1:1. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Bruno Cesar, gola na wagę remisu zdobył imponujący ostatnio skutecznością Gonzalo Higuain.
Na początku meczu żadna z drużyn nie potrafiła na dobre przejąć inicjatywy. Niecelny strzał na bramkę Buffna oddał Cesar, w odpowiedzi w 13. minucie sam na sam z bramkarzem rywala wyjść mógł Mandżukić, jednak źle przyjął długie podanie Pjanicia. Sporting wyszedł na prowadzenie w 20. minucie. Martins przedarł się z prawego skrzydła w pole karne i oddał płaski strzał, który Buffon był w stanie tylko odbić – do piłki jako pierwszy dopadł Bruno Cesar, który wykorzystał bierną postawę obrony Juve i popisał się celną dobitką. Okazję na wyrównanie miał Khedira, który niecelnie uderzył głową po dośrodkowaniu Cuadrado, po drugiej stronie Barzagli w groźnej sytuacji zablokował Dosta. Bianconeri nie potrafili zmusić rywala do cofnięcia się do głębokiej defensywy, ich kolejne próby ataków często kończyły się stratami lub niedokładnymi podaniami. Niezłą okazję miał Higuain, który po solowym rajdzie uderzył jednak w obrońcę, a tuż przed końcem pierwszej połowy Mandżukić został przewrócony przez rywala tuż przed jego polem karnym, na co nie zareagował sędzia. Pierwsza połowa w wykonaniu Juventusu rozczarowała, a bramkarz Sportingu nie musiał tak naprawdę wykonać ani jednej trudniejszej interwencji.
Juventus po przerwie odważnie ruszył na rywala, a bliski przeprowadzenia zabójczej kontry był Martins, którego w ostatniej chwili powstrzymali Sandro i Barzagli. W 48. minucie Mandżukić oddał celny strzał głową po rzucie rożnym, bramkarz bez problemu złapał jednak piłkę. Kilka minut później Pjanić nieźle uderzył sprzed pola karnego po podaniu Cuadrado, zabrakło mu jednak celności. Kolejne minuty upływały pod znakiem kolejnych nieskutecznych ataków pozycyjnych Juventusu i szybkich kontrataków gospodarzy, którzy w 62. minucie byli bardzo bliscy powiększenia prowadzenia – Dost nie sięgnął jednak piłki po płaskim dośrodkowaniu Fernandesa. W 64. minucie Allegri przeprowadził pierwszą zmianę, wpuszczając Douglasa Costę w miejsce De Sciglio. W 68. minucie przed świetną szansą na wyrównanie stanął Higuain, którego uderzenie głową z bliskiej odległości odbił Patricio. Drugą zmianą Allegriego było wprowadzenie Matuidiego za Khedirę. Kolejne próby Bianconerich przyniosły wreszcie skutek – w 79. minucie Gonzalo Higuain znalazł się w świetnej sytuacji po prostopadłym podaniu Cuadrado i w swoim stylu podciął piłkę nad bramkarzem. Na ostatnie minuty gry Allegri wprowadził na boisko Bernardeschiego, który zastąpił Dybalę. Po wyrównującym golu napór Bianconerich nieco ustał, a goście zaczęli podchodzić z piłką pod bramkę Buffona. Niecelne uderzenie z dystansu oddał Fernandes, a jego koledzy posłali kilka niegroźnych dośrodkowań. Bianconeri również nie wykreowali sobie już dogodnych sytuacji bramkowych i mecz zakończył się remisem.
Mimo sporej optycznej przewagi osiągniętej przez Juventus w drugiej połowie, trudno mówić o dobrym meczu w wykonaniu podopiecznych Allegriego. W rozgrywanym równolegle drugim meczu grupy D Barcelona zremisowała bezbramkowo na wyjeździe ze Sportingiem – sytuacja w tabeli nie ulega więc zmianie i Juventus nadal traci do Blaugrany trzy oczka. W następnej kolejce europejskich rozgrywek, zaplanowaną na 22 listopada, Barca przyjedzie na Allianz Stadium. Przedtem Bianconeri powrócą do rozgrywek na krajowym podwórku – w niedzielę podejmą na własnym obiekcie zamykające ligową tabelę Benevento.
Sporting – Juventus 1:1 (1:0)
20′ Cesar – 79′ Higuain (asysta Cuadrado)
SPAL (4-2-3-1): Patricio – Ristowski (90′ Petrović), Coates, Pinto, Silva – Cesar (64′ Palhinha), Battaglia – Martins, Fernandes, Acuna – Dost (81′ Doumbia)
Ławka: Salin, Mattheus, Figueiredo, Podence
Juventus (4-2-3-1): Buffon – De Sciglio (64′ Douglas Costa), Barzagli, Chiellini, Alex Sandro – Pjanić, Khedira (70′ Matuidi) – Cuadrado, Dybala (83′ Bernardeschi), Mandżukić – Higuain
Ławka: Szczęsny, Asamoah, Marchisio, Rugani
Żółte kartki: 67′ Dost, 78′ Acuna, 79′ Coates – 26′ Mandżukić, 89′ Cuadrado
Statystyki: