12 lat od pamiętnego półfinału

Dokładnie 12 lat temu na mundialu w Niemczech odbył się pamiętny półfinał. Włosi prowadzeni przez Marcello Lippiego pokonali gospodarzy turnieju 2:0. Po 90 minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0. Losy meczu rozstrzygnęły się w dogrywce. W 119 minucie Fabio Grosso wykorzystał znakomite podanie Andrei Pirlo i precyzyjnym strzałem lewą nogą wyprowadził Italię na prowadzenie. Niemcy próbowali rozpaczliwie rzucić się do ataku i wyrównać, ale Włosi przeprowadzili zabójczą kontrę. Alberto Gilardino podholował piłkę pod pole karne rywali i wypuścił w uliczkę Alessandro Del Piero (na zdjęciu). Ówczesny kapitan Juventusu pokonał Jensa Lehmanna i ustalił wynik spotkania. Niemcy okazali się lepsi od Portugalii w meczu o brąz, a Squadra Azzurra pokonała w finale Francję zdobywając w ten sposób czwarty tytuł mistrzów świata.

MŚ 2006 1/2 finału: Włochy 2:0 Niemcy, niesamowita końcówka Azzurrich!

KLASYKA!! Mundial, 4 lipca 2006 roku, Włochy – Niemcy, ten mecz na zawsze przeszedł do historii! 🤩