#FINOALLAFINE

Raport z pracy nad nowym JuvePoland

Trzy miesiące temu serwis JuvePoland.com padł ofiarą ataków hakerskich, które niemalże wymazały z sieci najstarszą i największą polską witrynę fanów Starej Damy. Dzięki determinacji ludzi związanych z serwisem, a także dzięki Waszej pomocy finansowej, nie tylko działamy dalej, ale szykujemy też dla Was kolejne niespodzianki. Zbiórka na rzecz JuvePoland miała potrwać do końca maja, postanowiliśmy jednak przedłużyć ją do momentu uzbierania wymaganej kwoty, lub do chwili, w której środki będą wystarczające, by zaprezentować nową wersję serwisu. Wszystkich, którzy jeszcze nie wsparli projektu odbudowy witryny, a którym zależy na JuvePoland lub po prostu zwyczajnie mają chęć dołożyć swoją cegiełkę do tego projektu, prosimy o pomoc.

Po ogromnych problemach, jakie przeżyliśmy w marcu, priorytetem było dla nas przywrócenie strony dla użytkowników. Gdy witryna był już dostępna, wróciliśmy do dostarczania Wam najświeższych informacji ze świata Juventusu w ilości, do jakiej JuvePoland przez lata przyzwyczaiło swoich użytkowników. Również dzięki Wam i Waszej aktywności udało się wskrzesić forum, które jest jedną z wizytówek JP. Od początku czerwca działamy nad stworzeniem nowego forum, prace nad którym aktualnie są już na ukończeniu. Wersja robocza, którą już dysponujemy, wymaga jeszcze kilku poprawek, ale większość pracy została już jednak wykonana.

Podobnie rzecz ma się ze stroną: dzięki Waszemu wsparciu finansowemu posiadamy nowe serwery z zewnętrzną indywidualną opieką administracyjną, a także wykupione certyfikaty bezpieczeństwa, które zostaną uruchomione wraz z nowym forum i stroną, nad którą cały czas intensywnie pracujemy.

W międzyczasie połączyliśmy nasze profile JuvePoland i JuvePoland News na Facebooku, by również w portalach społecznościowych jak najszybciej dostarczać Wam kluczowe informacje związane ze Starą Damą. Stworzyliśmy również grupę dyskusyjną JuvePoland, która stała się nowym miejscem integracji fanów. Cieszymy się, że liczy ona już ponad 4700 członków, a liczba ta codziennie rośnie.

Niebawem uruchomimy newsletter, pracujemy również nad wyjątkowym filmem poświęconym Gaetano Scirei, w którym jedną z kluczowych postaci jest Andrzej Zdebski, jedyny ocalały z wypadku pod Babskiem. Mamy również dobre wieści dla fanów książek, związanych z piłkarzami Juventusu (i nie tylko) – przetłumaczyliśmy kolejną, niezwykle ciekawą pozycję, która już niebawem ukaże się na rynku polskim. Większość z Was zapewne zauważyła również, że od 1 czerwca zniknęły z JuvePoland reklamy.

Serdecznie dziękujemy za tak ogromny odzew z Waszej strony i każdą złotówkę przeznaczoną na pomoc JuvePoland. Mobilizuje to nas do jeszcze bardziej wzmożonego działania.

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się żeby komentować
6 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Subskrybenci
 
Najaktywniejszy komentarz
Najciekawsze odpowiedzi
0 Autorzy komentarzy
SinTaroWojtekmiro1Siewier Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wojtek
Gość
Wojtek

Kiedy premiera?

Siewier
Gość
Siewier

Premiera czego? 🙂 Chociaz w zasadzie to premiery niczego o czym piszemy w powyższym tekscie jeszcze nie jesteśmy w stanie podac. Gdy juz sis cos zmieni to na pewno damy znać.

miro1
Gość
miro1

Pytanie do Siewiera: będą w tym roku projektowane i sprzedawane koszulki?

Siewier
Gość
Siewier

@miro1 – mamy nadzieję, że tak. Póki co jednak nie możemy w 100% się zadeklarować. Wyjaśni się w ciągu tygodnia.

SinTaro
Gość
SinTaro

Zastanawiam się nad kwestią, której Juvepoland nie poruszyło. Zasadniczo co zostało zaatakowane i co wykradli hakerzy? O ile w dzisiejszym świecie spam hakerski nie należy do rzadkości o tyle mniej więcej od 3 miesięcy na pocztę dostaje spamy z wiadomościami, że jakiś haker ma moje hasło do konta pocztowego i podają hasło, które mam na Juvepoland (na pocztę mam oczywiście inne). Zbieg okoliczności? Nie wiem, ale Juvepoland to nie tylko puste nicki, ale też informacje prywatne, np adresy podawane przy zakupach koszulek i szereg innych. Tłumaczycie książkę to fajnie, ale czy wy nad tym wszystkim panujecie?

Siewier
Gość
Siewier

@SinTaro – JP nie przechowywało żadnych danych wrażliwych (poza adresami email) więc w tym temacie na szczęście nic złego nie miało prawa się wydarzyć.

Część bazy danych została skasowana, ale nie skopiowana. Żeby mieć pewność, że nie zachodzi niebezpieczeństwo wycieku jakichkolwiek danych, została przeprowadzona analiza przez firmę zewnętrzną, która potwierdziła nasze wnioski.

37 Campioni D'Italia