#FINOALLAFINE

Problemy z finansowym Fair Play

Niepokojące wieści na temat Juventusu podało RMC Sport. Według źródła istnieje ryzyko złamania Finansowego Fair Play. Raport finansowy KPMG wskazuje, że Stara Dama generuje straty jako jedyny mistrz z ośmiu najsilniejszych lig Europy.

Co więcej, raport sugeruje, że wyniki w sezonie 2019/2020 również będą negatywne. Ustalone zasady mówią, że łączny wskaźnik płac w stosunku do dochodów musi utrzymywać się poniżej 70%. W przypadku Juventusu mówi się niestety o 71%.

Klub podjął już działania, emitując obligacje w wysokości 175 mln euro w lutym 2019 r., jak również podwyższając ostatnio kapitał o 300 mln euro. W porównaniu z sezonem 2017/2018 przychody Juve wzrosły o 16% dzięki przybyciu Cristiano Ronaldo i renegocjacji umowy z Adidasem.

Z czego wynikają problemy? Na pewno ze zmiany strategii, ponieważ w ostatnim czasie Stara Dama skupiła się na pozyskiwaniu wolnych agentów. Wiązało się to z oferowaniem zawodnikom znacznie wyższych płac.

7
Dodaj komentarz

Zaloguj się żeby komentować
3 Wątki komentarzy
4 Odpowiedzi
0 Subskrybenci
 
Najaktywniejszy komentarz
Najciekawsze odpowiedzi
5 Autorzy komentarzy
Snakedimebag11MarceloZalayetaMeehawMati1990 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mati1990
Użytkownik
Mati1990

Wywalić z CL, dać inter. Zablokować transfery, by inter mógł swobodnie kupić graczy, którymi i my się interesujemy, a przy ewentualnym zdobyciu scudetto, odebrać i przyznać też interowi…
A tak poważnie, niech się zajmą najpeirw np takim City, bo to FFP to jedna wielka bujda…

dimebag11
Użytkownik
dimebag11

Czasem mam wrażenie, że część z naszych kibiców ma jakiś kompleks Interu z powodu tej ich tripletty za Mourinho, gdzie grając raz na 25 lat w finale pucharu mistrzów i tak potrafili zwyciężyć. Przecież ekipa z Mediolanu jeszcze nie tak dawno miała problemy z transferami z powodu FFP i sami musieli sprzedawać swoich zawodników lub zadowolić się odpadami z innych drużyn, więc nie wiem po co te dygresje o wywaleniu nas z CL czy odebraniu nam Scudetto. Zresztą czemu innemu jak nie “wykiwaniu” FFP miały służyć letnie obopólne zakupy między Juve a Romą (Spina-Pellegrini) za absurdalne kwoty.

Mati1990
Użytkownik
Mati1990

Mój komentarz był ironią, nawiązuję też do pseudo afery, po prostu drażni mnie to, że takie kluby jak City, gdzie rzekomo miało nie grać w CL i banicję mieć, nagle “się oczyściło”, a taki np Milan musi rezygnować z rozgrywek europejskich, albo inne już mniejsze kluby mają pod górkę…

MarceloZalayeta
Użytkownik
MarceloZalayeta

O jakim kompleksie Ty mówisz? To ze Inter wygral 3 puchary to dobrze dla nich i dla calej Serie A. Stara Dama nigdy nie miała i nie będzie miała wobec nikogo żadnych kompleksów. Od wielu lat każdy klub sie nas obawial i nie chciał z nami grac bo z kazdym wygrywalismy. Każdego w całej Europie ogrywalismy i to wróciło na swoje miejsce. Lm i nasz brak szczęścia w finalach w końcu się odwróci bo nasz klub zna smak zwycięstwa w tych rozgrywkach. Juventus ma od ponad 40 lat miejsce w top 3 Europy. A Inter ? Moze o tym pomarzyć i leczyc kompleksy w stosunku do klubu który szanuje i się boi cała Europa:) Conte Frajer…

dimebag11
Użytkownik
dimebag11

Nie wyczułem, iż kolega @Mati1990 ironizuje, więc trochę mi się podniosło ciśnienie, bo tak jak napisałem FFP blokowało także ruchy transferowe Interu także nie mamy powodów, by narzekać, że teraz się czepiają do nas. Bez urazy, ale o jakim miejscu top 3 w Europie mówisz w kontekście Juve? Przecież ostatni raz triumfowaliśmy w LM 24 lata temu, a potem przegraliśmy w pięciu finałach bijąc przy tym niechlubny rekord Benfiki. Inter to nasz największy wróg i nie mam do nich szacunku za to co zrobili odbierając nam Scudetto przy zielonym stoliku i przyznając je sobie de facto mając na sobie takie same oskarżenia jak Juve. Jednakże pisząc “Conte Frajer” wygląda na to, że masz jakieś kompleksy.

Snake
Użytkownik
Snake

Do dane sprzed sprzedaży Jugola:) do tego dojdzie kilka transferów OUT i będzie dobrze.
A fakt że takie $ity i P$G robią co chcą to wszyscy wiedzą bo przecież to mafia.

Meehaw
Użytkownik
Meehaw

Jeden odejdzie i będzie cacy. Chyba z tego powodu poleci Can. Liczyli pewnie na sprzedaż Mandżu.

Najnowsze aktualności

Tomás Esteves na celowniku Juve

Garcia: Juve to klub-instytucja

3000 fanów Juventusu jedzie do Lyonu

Bonucci: Z Chiellinim wszystko jest łatwiejsze

Sarri na konferencji prasowej przed Lyonem

Akcje Juve przecenione

Kibice zgromadzą się pod Allianz Stadium

Dlaczego Haaland nie trafił do Juve?

Khedira lekiem na całe zło?

37 Campioni D'Italia