Pirlo otrzymał Złotego Tapira

Andrea Pirlo zdobył swoją pierwszą nagrodę jako trener Juventusu. Niestety, jest to satyryczne wyróżnienie, znane jako Tapiro d’Oro, co z włoskiego oznacza Złotego Tapira. Otrzymują je postacie, które w ostatnim czasie nie spełniły oczekiwań.

“Zbliżamy się, nie boję się nie zjeść panettone. Jestem pewny siebie” – przyznał Il Maestro dla Striscia La Notizia, kiedy otrzymał satyryczną nagrodę. Panettone to rodzaj babki, spożywanej tradycyjnie w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. W ten sposób Pirlo zakomunikował, że nie boi się zwolnienia przed świętami.

W sześciu spotkaniach włoski szkoleniowiec poprowadził zespół do trzech zwycięstw (jedno to walkower w meczu z Napoli), dwóch remisów i jednej porażki. Na ten moment piłkarze Pirlo prezentują bardzo przeciętny poziom, co spowodowało przyznanie trenerowi wspomnianej nagrody.

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
5
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: