#FINOALLAFINE

Juventus – Fiorentina 0:3 (0:1)

Blamaż Juventusu na zakończenie roku kalendarzowego. Bianconeri przegrali u siebie z Fiorentiną aż 0:3 po miksie błędów indywidualnych i pomyłek sędziowskich.

Goście bardzo szybko objęli prowadzenie – już w 3. minucie Ribery uruchomił wbiegającego między dwóch stoperów Juve Dusana Vlahovicia, który stanął oko w oko ze Szczęsnym i pokonał go lekko podciętym strzałem. Juventus ruszył po wyrównującą bramkę, a Viola próbowała kontratakować. Vlahović nie wykorzystał groźnej straty Bonucciego, a w 18. minucie z boiska wyleciał Cuadrado. Kolumbijczyk brutalnie sfaulował Castrovillego po stracie w ataku i arbiter po analizie VAR zaprosił go pod prysznic. Po chwili Pirlo zdjął z boiska Ramseya, by wprowadzić do gry Danilo, a Bianconeri zdecydowanie atakowali mimo przewagi liczebnej rywala. Szczęsny dobrze obronił uderzenie Castrovillego po kolejnej stracie Bonucciego, a pod bramką Drągowskiego najaktywniejszy był Ronaldo, który najpierw minął Milenkovicia i w dobrej sytuacji uderzył niecelnie, a następnie przejął piłkę wysoko po błędzie rywali w rozegraniu, ale nie był w stanie trafić do siatki. Na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 0:1.

W przerwie Pirlo przeprowadził kolejną zmianę, wprowadzając Bernardeschiego za Moratę. Obraz gry nie uległ zmianie – nadal to Bianconeri byli aktywniejsi, a grający w przewadze rywal skupiał się na obronie i szybkich wypadach pod bramkę Szczęsnego. Po kilkunastu minutach gry do bramki Drągowskiego głową trafił Ronaldo, ale bramka nie została uznana z powodu wyraźnego spalonego Portugalczyka. W 71. minucie Chiesa wpadł w pole karne rywala i oddał mocne uderzenie z dość ostrego kąta, Drągowski zachował jednak czujność i odbił piłkę. Po chwili do gry wszedł Kulusevski, który zastąpił McKenniego. W 76. minucie Alex Sandro wbił piłkę do własnej siatki po dośrodkowaniu Biraghiego, a po chwili arbiter z tylko sobie znanego powodu nie podyktował rzutu karnego za faul Drągowskiego na Bernardeschim w polu karnym. W 81. minucie Caceres z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego po kolejnym dobrym dograniu Biraghiego.

Pierwsza ligowa porażka Juventusu w sezonie stała się faktem, a jutro prowadzący w tabeli Milan może oddalić się od Bianconerich na dystans 10 punktów. Podopiecznych Pirlo czeka teraz przerwa, do rozgrywek ligowych wrócą 3 stycznia, gdy podejmą u siebie Udinese.

Juventus – Fiorentina 0:3 (0:1)
3′ Vlahović (asysta Ribery), 76′ Alex Sandro (sam.), 81′ Caceres (asysta Biraghi)

Juventus (4-4-2): Szczęsny – Cuadrado, de Ligt (88′ Frabotta), Bonucci, Alex Sandro – Chiesa, McKennie (73′ Kulusevski), Bentancur, Ramsey (19′ Danilo) – Morata (46′ Bernardeschi), Ronaldo

Fiorentina (3-5-2): Drągowski – Milenković, Pezzella, Caceres – Igor, Amrabat, Valero (52′ Pulgar), Castrovilli, Biraghi (82′ Venuti) – Ribery (82′ Bonaventura), Vlahović (75′ Kouame)

Żółte kartki: 85′ Danilo – 22′ Biraghi, 37′ Ribery, 47′ Valero, 84′ Pezzella
Czerwone kartki: 18′ Cuadrado

58
Dodaj komentarz

Zaloguj się żeby komentować
25 Wątki komentarzy
33 Odpowiedzi
0 Subskrybenci
 
Najaktywniejszy komentarz
Najciekawsze odpowiedzi
30 Autorzy komentarzy
MDMPAN MARUDAeF.SiewierJunajteD Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Siewier
Admin

INFO ORGANIZACYJNE:

Dodaliśmy możliwość wgrywania własnych obrazków/avatarów do profilu. Należy wejść w ustawienia profilu (edytuj profilu), a następnie kliknąć w obrazek i przesłać plik.

Ajajaj
Użytkownik
Ajajaj

1 bramka – Bonucci odpuszcza Vlahovica, nawet nie daje sygnału de ligtowi że ten wybiega mu za plecy.
2 bramka – Bonucci macha sie jak dziecko, myląc Alexa
3 bramka – Bonucciemu odpala się Bonuccinho Gaucho i zaczyna odpierdalać brazyliane na swojej połowie tempem żółwia.

Snake
Użytkownik
Snake

100% racji, od dawna to mówię!

Danielpiero
Użytkownik
Danielpiero

Ten mecz Fiorentinie wygrał sędzia i Bonucci.

rammstein
Użytkownik
rammstein

i trochę Caudrado

Snake
Użytkownik
Snake

A nie prościej powiedzieć, że to jednak nasze stałe błędy tym razem zemściły się w kumulacji, moja recepta to zacząć je eliminować – bye bye LEO!

mjecho
Użytkownik
mjecho

Po wyniku apelacji w sprawie meczu z Napoli i po decyzjach sędziowskich z dzisiejszego meczu widać jak czarno na białym, że decyzja w sprawie mistrzostwa Serie A już dawno, odgórnie zapadła – byleby nie Juventus.

Mam nadzieję, że władze naszego klubu wypowiedzą się w końcu na temat sędziowania. Nie można siedzieć cicho, kiedy ewidentnie jesteśmy rolowani.

Sebass123
Użytkownik
Sebass123

Co wy gadacie pierwsze Co tego pseudo trenera amatora pogonic z lawki …

Przemek
Użytkownik
Przemek

Sebass brak słów. To tak jak ja bym napisał sebassa pierwszego pseudo znawce futbolu pogonić z kanapy !!!

Snake
Użytkownik
Snake

Jak ja nie lubię takich teorii – przeciwko Juve zawsze była CAŁA SerieA, to nasza rola przeciwstawić się tej całej bandzie i obrobić się grą… czego niestety nie robimy.

eF.
Użytkownik
eF.

Długo broniłem Bonuca, ale już wystarczy. Wyzywać go nie zamierzam, wypad na ławę i niech zdejmie tę opaskę, bo Buffonowi to może co najwyżej buty czyścić w aspekcie liderowania, to raz. Dwa, Nedved zrobił to co ja… też wyszedłem z siebie, bo sędziowanie w tym meczu to była patologia. Trzy, porażka 0:3 z Fiorentiną boli okrutnie, nasi piłkarze byli okrutnie słabi, a trener Pirlo był zagubiony jak dziecko, ehhh.

Przykro się na to patrzyło. TOP4 to max. Co za sezon, co za sinusoida. :/

Snake
Użytkownik
Snake

Moim zdaniem nerwy Nedveda to czysta publiczka, ale szacunek dla Ciebie za to że nie chcesz wyzywać Bonusa… to znaczy że masz niesamowicie silną wolę!

eF.
Użytkownik
eF.

No wiesz, mimo wszystko Bonucci zagrał w naszych barwach ponad 400 razy, a czasy BBC były kapitalne. Obecnie jest naszym najsłabszym ogniwem w obronie i nadszedł już czas na to, aby usiadł na ławce. I tutaj rodzi się nam problem, bo potrzebujemy ŚO na już. Demiral to na razie szklanka, a potrzebujemy kogoś pewnego do gry z de Ligtem, który jest liderem tej obrony. 🙂

Ps. Nie mogę przeboleć tego 0:3 u siebie, piękny prezent od naszych piłkarzy.

Snake
Użytkownik
Snake

Nasze legendarne BBC mogłoby funkcjonować nawej lepiej gdyby zamiast Bonusa grał np: Glik. Solidny jest, Bonusowi brakuje bardzo dużo w każdym departamencie. To niezastąpieni Chiellini i Barzagli stanowili o sile tej formacji oraz fantastyczna druga linia z Vidalem.

eF.
Użytkownik
eF.

Glik to może za Bonuccim korki nosić. Już nie przesadzajmy. 🙂

Posesivo
Użytkownik
Posesivo

Gwizdka za zagranie ręką po strzale Ronaldo – nie było
W pierwszej połowie przynajmniej dwa uderzenia ręką w twarz – nie było
Karny i czerwona dla Dragowskiego – nie było

Bonucci w formie grający dla Juve – nie było
Brak odcięcia prądu dla Cuadrado – nie było

Wesołych Świąt

krajek
Użytkownik
krajek

+ czerwona dla valero

Posesivo
Użytkownik
Posesivo

zapomniałem o tym

rammstein
Użytkownik
rammstein

sędzia wolał, żeby w świat poszedł wynik 0:3 niż 1:3 czy nawet 2:3

Posesivo
Użytkownik
Posesivo

Karny to nie gol, ale podejmując jedyną słuszną decyzję w przypadku Drągowskiego nie zabiłby rywalizacji sportowej

Śmieszek
Użytkownik
Śmieszek

Skandaliczne sędziowanie i fatalna gra naszej ekipy i wynik jest jaki jest. Nasi piłkarze wyglądali na bardzo zmęczonych i oby forma zaczynała wzrastać, bo czekają nas ważne mecze ! 😛

Damien
Użytkownik
Damien

Mam wrażenie, że dziś nei tylko zapadła decyzja o rozegraniu meczu z Napoli, ale także decyzje o tym kto tej ligi ma nie wygrć. Który to już raz VAR jest używany tylko przeciwko Juve? Tak ciezko było sprawdzić dziś ten faul Valero i Dragowskiego?

Snake
Użytkownik
Snake

Juve zawsze było znienawidzone nie tylko przez kluby ale i przez Lega Calcio, bronić nas mogą wyłącznie wyniki sportowe.

Mateo999
Użytkownik
Mateo999

Panowie dzisiaj ojebali nas na 6 punktów. Mecz jeśli chodzi o grę naszych nie taki zły. Jedynie Bonu dzisiaj błed za błedem. Ale powinno być czerwo dla Valero, co by zmieniło całkowicie bieg meczu, plus karny za faul na Fede. Sędzia bedzie jutro sławny.

Ajajaj
Użytkownik
Ajajaj

Szkoda że to Cuadrado dostał to czerwo nie Bonucci, spokój by był.

Snake
Użytkownik
Snake

Popieram, moim zdaniem ten gość nas hamuje na wielu poziomach, jego brak to nasz atut.

19seba48
Użytkownik
19seba48

I gdzie teraz są te trolle co obrażali innych co pisali ,ze Juve słabo gra takie wysmiewanie było po meczu z Parma , prawda jest taka ,że mamy najlepszy skład najdroższych piłkarzy mocny budżet i jutro pewnie 10 pkt straty do lidera !

krajek
Użytkownik
krajek

Dołaczam się do pytania.

PAN MARUDA
Użytkownik
PAN MARUDA

Mordoo masz rację. Powinien Allegri wrócić i znów byśmy nudno wygrywali po 2:0

Przemek
Użytkownik
Przemek

A ja chętnie napiszę i zasypie argumentami choć andrea popełnia błędy (bonucci od 5 meczy na trybuny się nadaje) Jak pisałem ze walczymy o top 4 co najwyżej to nikt się nie odzywał. Więc proszę o konkretne pytania bo chciałbym cos na temat napisać bo zaś będziecie narzekać na nadmiar wiedzy.

Snake
Użytkownik
Snake

Juve dobrze się rozwija, niestety zbyt wolno aby wygrać w tym roku ale trudno, boli dysonans że kupili CR a on niedługo z racji wieku nie da tyle co dziś a nasz klub dopiero na 65% i odpali może za rok a może dwa… ehhh Paratici i Nedved, temu drugiemu pali się pod nogami że dziś nawet pod publiczkę opuszczał stadion:)

19seba48
Użytkownik
19seba48

Czekaj bo nie rozumie Ty piszesz ,ze Juve się rozwija drużyna co roku zdobywa mistrzostwo teraz się nie łapie na LM to jest rozwijanie się ? to ja wolę ,żeby zostawał w miejscu , drużyny się buduje ? Co roku są transfery i takiej wymówki nie było straciliśmy 1 zawodnika z pierwszego składu to jest te budowanie drużyny ? A na peta była krytyka bo zdobył mistrza , a tu obrona bo….?

PAN MARUDA
Użytkownik
PAN MARUDA

A po polsku ?? xDDD

tom_gru
Użytkownik
tom_gru

A co takiego się stanie jak Juve nie wygra scudetto? przerzucisz swoją sympatię na Inter? mają jak najbardziej prawo nie wygrać w tym roku scudetto, bowiem nową drużynę buduję się przez co najmniej dwa sezony, więc obecnie to okres przejściowy. O pozycji Juve świadczy postawa w LM a nie w Serie A (liczy się tylko to by być zawsze na pozycji 1-4 na koniec sezonu). W kolejnej dekadzie i tak wygramy więcej mistrzostw niż wszystkie drużyny razem wzięte. Bayern też przegrywał mistrzostwa i nikt nie kwestionuje jego pozycji w Niemczech.

AveJuve666
Użytkownik
AveJuve666

Ciezki cios, ale zyjemy dalej, trzeba miec nadzieje!

Ajajaj
Użytkownik
Ajajaj

Trzeba mieć jaja żeby powiedzieć do Bonu ze albo gra na 200% siedzi na ławie. 3 bramki jego.

Ajajaj
Użytkownik
Ajajaj

Mam nadzieje że Nedved zareaguje bo kurwa czasu jest coraz mniej.

Snake
Użytkownik
Snake

ajajaj, po co te nerwy, zawsze taki cios jest dla nas motywem do wprowadzania zmian.

Woe
Użytkownik
Woe

2. bramka – samobój Alexa Sandro – to wina Bonucci-ego?
3. bramka – gracz kryty przez Alexa Sandro strzela – również wina Bonucci-ego?

Ajajaj
Użytkownik
Ajajaj

2 bramka wystarczy że sie machnął zamiast wybić piłkę, przez co odbiła sie od alexa który nic nie mogł zrobić. 3 bramka no kurwa jak może obrońca zacząć szarżować na swojej połowie, tym bardziej że Bonucci nie miał siły w 4 minucie żeby wrócic za Vlahovicem. Gdyby biegł sprinem na 100 procent to by ja wybił ja de ligt dał rade dogonić vlahovica

Przemek
Użytkownik
Przemek

woe
1 bramka strata bonucciego, szybka kontra nie jesteśmy w stanie się ustawić 0-1
2. Bramka wrzutka w pole karne. Bonucciemu brakuje 10 cm (po raz 100 w tej rundzie) wpada alex rozpędzony w pole karne dostaje piłką 0-2
3. Kolejna bezmyślna strata na własnej połowie (już nie napisze która) szybka kontra 0-3

Fiorentina była dziś załosna słabość i nijakość gryzły się z beznadziejnością a my tracimy punkty sędzia swoje zrobił juan ewidentnie trafił w piłkę po czy noga mu odskoczyła i trafiła castrovillego. Ja już kiedyś pisałem że musimy się skupić na top 4 bo wszystko przeciwko juve

Ajajaj
Użytkownik
Ajajaj

Nie no Cuadrado wyleciał słusznie, ale Valero powinien też dostać czerwo, a Drągowski to skandal że nie wyleciał.

Snake
Użytkownik
Snake

Bonu będzie grał na 400% i tak nic to nie da, to nie jest fizycznie, motorycznie i mentalnie zawodnik który nam jest w stanie pomóc, to dziś już tylko rezerwowy i to elektryczny!

Fed2012
Użytkownik
Fed2012

Taka porażka może podkopać morale zespołu, aczkolwiek mecz się wybitnie nie ułożył. Szybki gol, czerwona kartka, fatalny Bonucci, Cuadrado bezmyślny, Szczęsny też mógł przy pierwszym golu lepiej się zachować, Buffon by to obronił, trzeba było zdecydowanie wyjść do napastnika któremu odskoczyła piłka i skrócić kąt. Odrębny komentarz należy się sędziemu. Karnego po strzale Ronaldo nie było, czerwonej kartki dla Valero nie było, czerwonej dla Drągowskiego i karnego nie było, Var w użyciu…owszem był ale tylko przeciwko Juve, faule łokciami w twarz, w szyję a ten baran niczego nie widział. Jak dla mnie zawieszenie. Nie wiem czy z taką niestabilnoscią można w tym sezonie bić się o mistrza, bo potrafią zagrać wybitnie, ale zaraz później jest totalna kaszana. Może Liga Mistrzów przyniesie większą motywację i mobilizację, ale Juventus nie może w taki sposób jak dziś przegrywać i to z jakimiś leszczami.
Ps. Bardzo dobry mecz Chiesy.

Marceli85
Użytkownik
Marceli85

Sędziowanie – do tego trzeba się przyzwyczaić. Widać że w SerieA znudzili się dominacją Juventusu.
Jak dla mnie to zarówno dzisiaj jak i w meczu z Atalantą sędziowie pozwalali na za wiele, przez co gra robiła się niebezpieczna.
Co do Juve, to średnio to dzisiaj wyglądało. Viola się postawiła, i błędy indywidualne dały nam super końcówkę roku.
Coś mi się wydaje, że zawodnicy zostali myślami na sali gdzie ogłaszano werdykt w sprawie meczu z Napoli.

SebX
Użytkownik
SebX

Zagraliśmy ogólnie słabo no i mecz się nie ułożył. Zaczęło się od złego zachowania Szczęsnego i szybkiego gola no i głupoty Cuadrado. Do tego doszło sędziowanie pod przeciwnika, ale to już raczej normalka. Od lat tak jest, ale w tym roku to już naprawdę zaczyna być na granicy przestępstwa. W serie a co mecz gra odbywa się łokciami + kopaniem po kostkach przy kurzej ślepocie sędziów. Nie zmienia to jednak tego, że graliśmy źle i tyle. Bonucci zagrał fatalnie i gdyby nie to że nie mamy innego obrońcy to powinien zostać przyspawany do ławki rezerwowych.

RodJUVE
Użytkownik
RodJUVE

To 2 komentarz ale błędy sędziego muszę napisac w tym komentarzu bo chciałbym to wyróżnić. Piłce nożnej przydadzą się pewne zasady… łokieć w głowę nie ma faulu… popychanie w sytuacji 1vs1 na praktycznie pustą bramkę nie ma faulu… co najmniej 5 fauli valero na żółta a nawet czerwoną kartkę nie ma czerwonej…widoczny ruch ręka do piłki i dotknięcie ją w polu karnym nie ma karnego. Nie dziwię się Nedvedowi że wyszedł, dla sędziego gra w seri B to za dużo

mjecho
Użytkownik
mjecho

Napoli ugrało anulowanie walkowera, to może też trzeba uderzyć do CONI i walczyć o powtórzenie meczu z Fiorentiną. Niech parodia w Serie A trwa.

LimaK
Użytkownik
LimaK

Ewidentna druga żółta kartka dla Valero!
Ewidentny karny na Bernardeschim!

Oczywiście błędów sędziowskich przeciwko Juve nikt nie zauważa.
Wszyscy widzą tylko te na korzyść…

RodJUVE
Użytkownik
RodJUVE

Kurwa mać jak patrzę na bonu to mnie zaczyna głowa boleć. Boli to 3 razy mocniej bo po raz pierwszy przegraliśmy z Fiorentiną na Allianz stadium, to była najwyzsza poraszka juve na swoim stadionie (seria a), Pirlo wogule nie ma pretensji do sędziego podczas meczu (przynajmniej tak wygląda). Lubię Conte bo ma jaja żeby powiedzieć niezbyt miłą rzecz do sędziego. Tragedia bo po meczu kiedy zawsze wiedzę złe rzeczy i tak jest teraz bo nie ma szans że będziemy w stanie walczyć z Milanem, Interem, Napoli. I huj jedyne to co nam pozostało to napisać Forza juve i modlić się jutro na roratach o zwycięstwa Juventusu ehhhhhh a więc.
Forza juva

Snake
Użytkownik
Snake

Ja tam podzielam temperament Pirlo, bo co to da że na postmeczowej konferencji zbluzga sędziego to mogłoby zmotywować tylko prymitywnych piłkarzy.
Każdy kto nie wie co nie gra powinien odejść, żeby inni w końcu mogli grać dobry football.

Damek86
Użytkownik
Damek86

Po prostu dramat, arbiter za takie sędziowanie powinien polecieć do Serie C. Czerwona dla Juana słuszna, ale gdzie druga żółta dla Valero, karne za faule na Ronaldo i Bernardeschim? Ale nie ma co zasłaniać się karnym. Kolejny fatalny występ. I czerwona kartka nie na tu nic do rzeczy. A zresztą ekipa Pirlo idzie na jakiś rekord ile oni już wyłapali czerwonych kartoników? Pirlo niech zabiera manatki i spada uczyć się dalej. Po to jest na ławce aby pomóc zespołowi w takiej sytuacji gdzie gra w 10. Przegrywamy 0-1 a on ściąga Ramseya i wpuszcza Danilo, gdzie tu logika. Trzeba gonić wynik, a nie wzmacniać obronę. Chiesa mógł zająć miejsce Juana. Obrona gra katastrofalnie, o dziwo z Gigim wygląda to o wiele lepiej. Jest teraz dłuższa przerwa, dobry moment na zmianę na ławce trenerskiej. Nie oszukujmy się nie będzię nowego Zidana czy Guardioli. Albo zarząd zrobi coś, aby ratować sezon, albo Juventus zostanie poligonem doświadczalnym dla żółtodzioba, któremu zamarzyło być się… Czytaj więcej »

Alamar
Użytkownik
Alamar

Decyzja o mistrzostwie zostala gdzies w gabinetach juz definitywnie przyklepana, VAR jak jest milimetr nie widoczny golym okiem spalony np. to 10 razy nie uznawana jest bramka dla Juve a jak jest oczywista sytuacja dla nas to sedziowie udaja ze VARu nie ma albo tak bardzo ufaja na ucho zeby rozmyc odpowiedzialnosc swoich celowych decyzji przeciwko nam, do tego dochodzi ten walkower ktory tez anulowali, to ma tez wplyw na morale i zmeczenie zawodnikow jak widzisz takie decyzje (takze jeszcze wiekszy scisc meczy przy naszej wyjatkowo waskiej kadrze). A z LM to jak odpadlismy w zeszlym niby normalnie? Oba mecze przekrecone. I jeszcze w takim sezonie i waskiej kadrze to JMedical, denerwujace to wszystko naprawde. Jedna mocniejsze wejscie (mogl odpucic w sumie w tym momencie) De Ligta i odrazu jakis uraz.
Cuadrado zasluzyl tylko na zolta kartke bo trafil najpierw pilke, nie mial nogi na ziemi i pozniej trafil rywala dlatego zolta.

Snake
Użytkownik
Snake

NIE! to my gramy beznadziejnie nie szukajmy pozasportowych wymówek jak Interowcy, przegrywamy i remisujemy bo gramy słabo.

Revan
Użytkownik
Revan

Bonucci gra taką srakę już od początku sezonu.. Ale i tak będzie w wyjściowym bo nie ma go kim zastąpić…

Simoninho
Użytkownik
Simoninho

Juventus ten sezon Serie A przegrał na starcie. Ktoś ewidentnie nie chce 10 z rzędu Mistrzostwa Juve, bo to niszczy “urok ligi”. Sędziowanie przeciwko Juve jest tragiczne. Jeszcze to odwołanie Napoli od decyzji władz rozpatrzone pozytywnie.

JunajteD
Użytkownik
JunajteD

Pirlo chyba za wszelką cenę chce aby scudetto trafiło do Milanu 😉

MDM
Użytkownik
MDM

Ciężko przyjmuje się taką porażkę i jej okoliczności. Bez względu na słabość sędziego, kiepski mecz Bonucciego, samobója – przegraliśmy, bo nie zdołaliśmy przez grubo ponad godzinę wyrównać, a potem już poszło. Ktoś musi w Juve uderzyć pięścią w stół. Nadal wierzę w wygranie ligi, ale ten rollercoaster będzie nas wszystkich kosztować wiele nerwów…

Najnowsze aktualności

Locatelli nie wystarczy?

Tacchinardi: Wierzyłem w Sarriego

Kozłowski przykuł uwagę

Jak wykorzystać kartę Ruganiego?

9,5 mln prowizji dla agentów piłkarzy Juve

Buffon: Wiem co mnie czeka w Serie B

“Bez scudetto zostanie pożegnany”

Spotkanie Juve-Sassuolo

Bez niespodzianek w grupie śmierci

37 Campioni D'Italia