Spezia – Juventus 2:3 (1:1)

Do 28 minuty pierwsza połowa utrzymywana w umiarkowanym tempie i zgodnie z tym nie można było się doliczyć przesadnie wielu klarownych sytuacji. W tych najlepszych znaleźli się de Ligt oraz McKennie i – co podkreślali komentujący spotkanie – powinny paść z tego gole. Wynik otworzył Moise Kean, który odwdzięczył się Allegriemu za wystawienie w pierwszym składzie. Długie podanie Bonucciego skończyło się zgraniem piłki przez Rabiota do Keana, który zachował zimną krew i precyzję.

Kiedy wydawało się, że Juventus ma wszystko pod kontrolą, Spezia wyrównała. Gospodarze do tamtej pory nie mieli nawet cienia okazji, lecz wystarczyła chwila nieuwagi, by remis stał się faktem. Po rzucie rożnym do piłki dopadł Verde, którego uderzenie pięknie wybronił Szczęsny. Obronioną piłkę przejął Emmanuel Gyasi, który przy biernej postawie Danilo mógł cieszyć się z gola. Minimalny rykoszet i tym razem Polak nie miał szans. Do przerwy Juventus próbował zmienić wynik, lecz te próby były równie niemrawe, co postawa w pierwszej połowie. Dwa strzały Spezii, oba w jednej akcji, która skończyła się golem. Dwudziesty mecz ze straconym golem – Juventusowi nie można odmówić konsekwencji.

Druga połowa rozpoczęła się od trzęsienia ziemi. Kontra Spezii i 2:1. Antiste przyjął piłkę na środku boiska i przy biernej postawie – tym razem – Bonucciego na 16 metrze uderzył w krótki róg. Szczęsny nie zdążył i sensacja stała się faktem. Po godzinie gry nadal trzy celne uderzenia gospodarzy. Piętnaście strzałów Juve, z czego sześć celnych. Allegri reagował jak mógł. Trzecia zmiana: Morata zamiast Keana.

W 65 minucie Juventus znowu udał się na drzemkę, co skrzętnie wykorzystała Spezia. Dwa podania, Antiste z bliska prosto w… Locatellego, który stał tuż przed Szczęsnym! Mogło być 3:1, a kilkadziesiąt sekund później padła bramka na 2:2. W polu karnym Chiesa mocno przycisnął rywala, odebrał piłkę, założył siatkę i strzelił nie do obrony. Remis!

Chiesa, niczym serce zespołu, wpompował krew i ożywił kolegów. Ci poszli za ciosem, naciskając rywala. W 72′ minucie w zamieszaniu po rzucie rożnym idealnie zachował się de Ligt, który mocno uderzył z pierwszej piłki i już 2:3. Potem zszedł Chiesa i Juventus stracił nie tylko serce, ale i głowę. Znowu przysnął, co skończyło się kilkoma niezwykle groźnymi sytuacjami dla gospodarzy. Juventus oddał pola rywalom i niemalże wypuścił pierwsze zwycięstwo z rąk. W 96 minucie sędzia zagwizdał po raz ostatni. Wynik lepszy niż gra. Ale przecież zwycięstwo to jedyne, co się liczy.

28′ Kean, ’66 Chiesa, 72′ de Ligt – 33′ Gyasi, 49′ Antiste

Juventus (4-4-2)Szczęsny – Danilo, de Ligt, Bonucci, De Sciglio (46′ Alex Sandro) – Chiesa (84′ Kulusevski), Bentancur (46′ Locatelli), McKennie, Rabiot (67′ Bernardeschi), – Dybala, Kean (’59 Morata)

Spezia (4-2-3-1): Zoet – Amian, Hristov, Nikolaou, Bastoni – Ferrer, Bourabia (77′ Sala) – Verde (77′ Manaj), Maggiore (85′ Salcedo), Gyasi – Antiste (77′ Nzola)

Żółte kartki: 90+3′ Morata – 85′ Nikolau, 90+4′ Nzola

37 komentarzy
Alamar

Zszedl Kean, pojawil sie w jego miejsce Morata i gra odrazu sie poprawila bo on przynajmniej mocno pracuje i ma jakies ogranie na w. poziomie, odwrotna sytuacja miala miejsce poprzednio z Milanem tam wtedy Kean wszedl za Morate w drugiej polowie i gra sie posypala, o jego wczesniejszym wejsciu z Napoli i absurdalnym samobuju na przegrana to juz chyba kazdy pamieta, z Malme tez popsul gre i zmarnowal 100tki, odrazu po wiesciach ze ma przyjsc nie moglem uwierzyc. Takie marne wyniki i gra a jeszcze Rugani nie wszedl do gry, trudno o optymizm w tej sytuacji. Zaglosowalem na Chiese, Szczesnego (ktorego media nie rozumie dlaczego od zawsze hejtuja i zarabiaja na tym, wychwalaja Fabiana slabszego bramkarza od zawsze ktory mial tez nie mniej kompromitujacych wystepow jak np. slynne wyrzucenie reka pilki w LM do gracza Porto w Arsenalu czy wielokrotne przegrywania pilki w walce na przedpolu i wiele innych bledow tylko cicho przeszly przez media) ktory swietnie wybronil kluczowa sytuacje w 2 meczu z rzedu (po 3 pierwszych slabych meczach, 2 dobre wiec nalezy pochwalic przelamanie) i Morate (a raczej chcialem bo ankieta wcale chyba nie jest wielokrotnego wyboru). Na podsumowanie musze powiedziec tyle za duzo zlych transferow i to nie tylko tych najnowszych ale starszych bo np. Bentancur, McKennie, Bernardeschi, Rabiot (on akurat jeszcze na lawke i jak zadaniowiec w ofensywie moze byc) to nie sa zawodnicy ktorzy prezentuja odpowiedni poziom. De Sciglio ktory nie wiedziec po co wrocil tez nigdy go nie prezentowal. A co do Pjanica to przydalby sie do stalych fragmentow, to potrafi swietnie.

Regoon

Kurcze nie za bardzo ogarniam co się dzieje. W pierwszej połowie z Milanem potrafiliśmy grać w piłkę, dominować i narzucić swoje warunki mocnej ekipie, a teraz jedziemy na mecz z rywalem notowanym dużo niżej niż wspomniany Milan, a my nie potrafimy wyjść, grać w piłkę czyli jednym słowem jest padaka.

W tej drużynie jest potencjał na granie przyzwoitej piłki, ale ewidentnie jest problem z motywacją na słabsze ekipy, bo gramy tak jakby z automatu nam przysługiwały 3 punkty bo jesteśmy Juventusem. Jeszcze dużo pracy taktycznej przed drużyną, ale o wiele więcej roboty Maks będzie miał z ogarnięciem mentalności naszych zawodników, bo ta słynna mentalność zwycięzców ewidentnie gdzieś wyparowała.