de Ligt: Liczyły się tylko trzy punkty

Sandro I De Ligt Na Ostatniej Prostej 2

Juventus wygrał mecz ze Spezią, która okazała się dużo trudniejszym rywalem niż mogłoby się wydawać. Na początku drugiej połowy Bianconeri byli w tarapatach, gdyż przez pewien czas gospodarze prowadzili 2:1, jednak całe spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3. Bramki dla Starej Damy zdobywali kolejno Moise Kean, Federico Chiesa oraz Matthijs de Ligt. Ten ostatni udzielił krótkiego wywiadu po meczu dla telewizji DAZN.

„To był trudny mecz. Zagraliśmy dobrą pierwszą połowę, ale rywale zdobyli świetnego gola i nie było łatwo” – komentował holenderski obrońca. „Po przerwie padła druga bramka dla przeciwnika, ale wiedzieliśmy, że musimy to wygrać i liczyły się dla nas tylko trzy punkty”.

„W Juventusie musimy wygrywać wszystkie spotkania i to jest dobry moment, aby od nowa zacząć wyścig po mistrzostwo, mecz po meczu. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego wyniku. Zawsze gramy razem, zarówno piłkarze na boisku, jak i ci, którzy siedzą na ławce i to jest bardzo ważne”.

„Zawsze muszę dążyć do doskonałości, a to, że w moją stronę padają słowa krytyki jest normalne. Dzieje się to często, ale nie jest to dla mnie takie ważne. Muszę tylko pracować nad sobą” – podsumował de Ligt.