AC Milan Women 1:6 Juventus Women. Bianconere jedną nogą w finale Coppa Italia Women

Zawodniczki Juventus Women grały w sobotę półfinałowy mecz Coppa Italia Women. Ich rywalkami były piłkarki AC Milanu Women. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze, bowiem już w 9. minucie pierwszą bramkę zdobyła Cristiana Girelli, a w 31. minucie prowadzenie na 0:2 podwyższyła Amanda Nilden. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie, a Bianconere schodziły do szatni w naprawdę dobrych nastrojach. Po zmianie stron drugiego gola w tym meczu strzeliła Cristiana Girelli i było już 0:3. Kiedy wydawało się, że to już koniec emocji do siatki w 84. minucie trafiła Martina Rosucci. Zaraz po niej dwie bramki w 88 i 90 minucie dołożyła Agnese Bonfantini. Zawodniczki AC Milan Women w doliczonym czasie gry pokusiły się o gola honorowego za sprawą trafienia Lindsey Thomas. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Juventus Women aż 6:1, dzięki czemu awans do ćwierćfinału Coppa Italia Women to już tylko formalność.

Juventus Women (4-3-3): Peyraud-Magnin – Lundorf (64′ Hyyrynen), Gama, Sembrant, Boattin – Cernoia (70′ Zamanian), Pedersen (82′ Rosucci), Grosso (82′ Caruso) – Bonansea (64′ Bonfantini), Girelli, Nilden

Milan (3-4-2-1): Giuliani – Codina, Agard, Fusetti (71′ Stapelfeldt) – Thrige, Adami, Grimshaw, Tucceri – Thomas, Bergamaschi – Longo